Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Czeka nas czasowa korekta na walutach surowcowych?

0
Podziel się:

Słabo wyglądał dolar nowozelandzki, nie lepiej dolar australijski.

Czeka nas czasowa korekta na walutach surowcowych?

W tym tygodniu słabo wyglądał dolar nowozelandzki na co wpłynęły słowa, a raczej dywagacje przedstawiciela banku centralnego nt. możliwości obniżenia stóp procentowych (oczywiście, jeżeli zaistnieją określone warunki).

Inwestorzy nie spieszyli się też zbytnio do zakupów dolara australijskiego (tu było w zasadzie płasko z wyjątkiem AUD/NZD i GBP/AUD, które wyraźnie wzrosły - w drugim przypadku to jednak AUD potaniał względem GBP). To nie dziwi, biorąc pod uwagę, że kluczowe wydarzenie dla dolara australijskiego dopiero przed nami - to decyzja RBA ws. stóp 5 maja. Rynek ruszy wyraźniej w górę dopiero wtedy, kiedy okaże się, że potencjalne cięcie stóp o 25 p.b. może być ostatnim przed kilkumiesięczną przerwą – ale to będziemy mogli wywnioskować dopiero z komunikatu.

Najlepiej z grupy AUD, NZD, CAD zachowywał się w ostatnich dniach dolar kanadyjski. Niemniej tu widać było echa wcześniejszych informacji - głównie sygnału z Banku Kanady, że można już zapomnieć o podwyżkach stóp procentowych, oraz lepszych danych makro. Jednak trend na parach z CAD zaczyna wytracać swoją siłę. Dzisiejsze słowa szefa Banku Kanady (Poloz przemawiał na panelu dla importerów i eksporterów w Waszyngtonie) nie wniosły nic nowego. Na przestrzeni ostatnich 5 dni CAD zachowywał się najlepiej względem NZD, a najgorzej względem GBP.

Wykres przebiegu stóp zwrotu par z NZD za ostatnie 5 dni

Wykres przebiegu stóp zwrotu par z AUD za ostatnie 5 dni

Wykres przebiegu stóp zwrotu par z CAD za ostatnie 5 dni

W kontekście głównych wydarzeń przyszłego tygodnia, do których będzie można zaliczyć decyzje banków centralnych Szwecji, USA , Nowej Zelandii i Japonii, jedną z ciekawych relacji mogą okazać się relacje JPY z walutami surowcowymi. Przy założeniu, że japońska waluta zyska po tym, jak Bank Japonii nie dokona zmian w polityce pieniężnej, a prezes Kuroda odsunie perspektywę zwiększenia skali programu QQE o dobrych kilka miesięcy.

Zerknijmy na wykres CAD/JPY. W krótkiej perspektywie widoczne jest nieudane wybicie ponad szczyt z 17 kwietnia na 98,41 pkt. Może to sugerować powrót w okolice mocnego wsparcia na 96,70 pkt. w perspektywie kolejnych dni. Dopiero złamanie tego poziomu mogłoby stanowić sygnał do rozwinięcia się głębszej korekty.

Wykres dzienny CAD/JPY

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

komentarze walutowe
dziś w money
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)