Notowania

komentarze walutowe
31.12.2014 12:48

Czy polska waluta będzie się jeszcze osłabiać?

Komentarz do bieżącej sytuacji na rynku walutowym.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zmienność w poprzednich dwóch dniach była na eurodolarze dość niewielka, podobnie zapowiada się sesja dzisiejsza.

W każdym razie obecnie mamy 1,2160, co pokazuje, że strona popytowa jest słaba i nie ma zbyt wiele argumentów na rzecz podbicia kursu euro. Przedwczoraj maksima sięgały do 1,2217, wczoraj już tylko do 1,2185.

W nocy poznaliśmy finalny, grudniowy odczyt PMI z Chin, który wypadł nieco lepiej od prognozy (49,6 pkt wobec 49,5 pkt, w listopadzie 50 pkt). Dziś w programie także wnioski o kredyt hipoteczny oraz pierwsze wnioski o zasiłek dla bezrobotnych. Oba odczyty dotyczyć będą USA, podane zostaną odpowiednio o 13:00 i 14:30, będą miały charakter tygodniowy, przy czym w pierwszym przypadku będzie to dynamika, w drugim - konkretna liczba.

Poznamy także indeks Chicago PMI o 15:45 (grudniowy). Prognoza to zejście z 60,8 pkt do 60,1 pkt. Ogólnie rzecz biorąc, wszystko to oznacza, że po południu możliwa będzie nieco większa zmienność, ale trzeba też pamiętać, że rynki powoli będą się wyłączać na czas Sylwestra i Nowego Roku. W piątek pojawi się dużo odczytów PMI i mogą być one paliwem do zmian, tyle że trafią akurat w czas pomiędzy 1 stycznia a weekendem. Wydaje się, że na głównej parze aż do poniedziałku sytuacja będzie stabilna.

Przy wsparciach?

Faktem jest, że mimo wczorajszego dojścia USD/PLN nawet do 3,55, dziś mam 3,5165, ale nie musi to oznaczać żadnego zejścia na kolejny schodek silnych spadków. W istocie notowano już wczoraj i przedwczoraj takie (a nawet niższe) minima i wydaje się, że rynek po prostu testuje obszar wsparcia.

Podobnie można opisać to, co widzimy na EUR/PLN, jakkolwiek tam zmienność jest dużo większa, świece dzienne są znacznie dłuższe. Wczoraj (bardzo późnym wieczorem) można było uchwycić nawet 4,2625, dziś jesteśmy już trochę wyżej, przy 4,2765. Mimo wszystko nie spodziewamy się w tym tygodniu dalszego schodzenia niżej, tym niemniej gdyby miało ono nastąpić, to teoretycznie wsparciami mogą być 4,25 i 4,24.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz