Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolar się umacnia

0
Podziel się:

Ze strony FED raczej zobaczymy zapewnienia, że gospodarka wkrótce odbije. Rośnie prawdopodobieństwo pojawienia się kilkudniowej korekty na EURUSD.

Dolar się umacnia
bELmaXGt

W najbliższych dniach trudno będzie w przypadku USA o informacje gorsze od tego, co widzieliśmy w zeszłym tygodniu, czyli słabych danych o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Ze strony FED raczej zobaczymy zapewnienia, że gospodarka wkrótce odbije.

Ostatnie godziny przynoszą wyraźniejsze umocnienie się amerykańskiej waluty w głównych konfiguracjach. Jednoznacznego powodu brak - można jednak domniemywać, że jest to próba ustawienia się pod informacje, jakie napłyną w tym tygodniu z USA. Jutro i w piątek zaplanowane mamy konferencje z udziałem Janet Yellen, a w środę światło ujrzą zapiski z ostatniego posiedzenia FED.

Tak jak na to zwracaliśmy uwagę wcześniej (m.in. w raporcie tygodniowym) trudno będzie w tej kwestii o informacje gorsze od tego, co widzieliśmy w zeszłym tygodniu (słabe dane nt. sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej). Bo ze strony FED raczej zobaczymy zapewnienia, że gospodarka wkrótce odbije.

bELmaXGv

W przypadku EUR/USD dochodzą do tego jeszcze niejasności związane z Grecją - czy, aby inwestorzy nie powinni bardziej dyskontować potencjalnego bankructwa - a także ryzyka związane z czwartkowymi odczytami indeksów PMI za maj.

Dodatkowo jutro i w piątek mamy dane z Niemiec - odpowiednio majowe indeksy ZEW i Ifo. Rynek będzie na nie zwracał większą uwagę po tym, jak w ubiegłym tygodniu rozczarował odczyt PKB za I kwartał.

Na wykresie tej pary widać, że próbujemy łamać strefę wsparcia 1,1340-90 i może być to skuteczne. W takim układzie rośnie prawdopodobieństwo pojawienia się kilkudniowej korekty z celem przy 1,1230-40 (dolne ograniczenie kanału wzrostowego), lub nawet jej rozwinięcia w okolice 1,11 (linia trendu wzrostowego od minimum z połowy kwietnia).

Wykres dzienny EUR/USD

bELmaXGB

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bELmaXGW
komentarze walutowe
dziś w money
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)