Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Dolar znów pokazuje siłę

3
Podziel się:

Siłę dolara cały czas wzmaga sytuacja polityczna na świecie.

Dolar znów pokazuje siłę
bEJvSARh

Wczorajsza sesja przyniosła zmienne nastroje inwestorów na rynku amerykańskiego dolara. Przez sporą część dnia notowania indeksu BOSSAUSD rosły, osiągając środowe maksimum w okolicach 80,84 pkt.

Niemniej, późniejsze godziny przyniosły niemal całkowite odreagowanie tej zwyżki i zakończenie całej sesji na niewielkim plusie, tuż powyżej 80,50 pkt. Dzisiaj rano jednak amerykański dolar wraca do łask i atakuje poziom wczorajszych maksimów.

Siłę dolara cały czas wzmaga sytuacja polityczna na świecie, zwłaszcza niepewność dotycząca dalszych relacji handlowych Stanów Zjednoczonych oraz Chin. W ostatnim czasie retoryka polityków po obu stronach konfliktu na nowo się zaostrzyła: administracja Trumpa oskarża Chińczyków o blokowanie negocjacji w sprawie wzajemnego handlu, natomiast Chińczycy zapewniają o planach zrekompensowania strat, które wynikały z wprowadzonych dotychczas ceł w USA.

bEJvSARj

Amerykański dolar, jako waluta traktowana jako „bezpieczna przystań” na globalnych rynkach finansowych, zyskuje w czasach zwiększonego ryzyka. Zresztą, podobną rolę na rynkach walutowych pełni japoński jen, dlatego można zauważyć, że kurs USD/JPY zachowuje się wczoraj i dziś bardziej stabilnie niż pozostałe główne pary walutowe zawierające USD.

Dolar amerykański wciąż pozostaje silny w relacji do australijskiego dolara. Dzisiaj opublikowane zostały lepsze od oczekiwań dane z australijskiego rynku pracy, które wsparły AUD tuż po ich publikacji, jednak australijski dolar nie zdołał utrzymać zbyt długo zwyżki względem USD.

Notowania AUD/USD zeszły z powrotem poniżej poziomu 0,74 i poruszają się obecnie blisko tegorocznych minimów. W zasadzie już od miesiąca notowania tej pary walutowej pozostają w dość wąskiej konsolidacji w okolicach 0,7340-0,7440. Jeśli USD pozostanie silny i wyrwie się dołem z tego trendu bocznego, to kurs AUD/USD znajdzie się najniżej od przełomu 2016 i 2017 roku.

bEJvSARK
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(3)
jasnowidz
3 lata temu
Dolar 3,95 zł we wrześniu.
smutny Joe..
3 lata temu
nie świruj mała dolar to makulatura..
ffff
3 lata temu
Wszystko to spekulacje jak mozna tak pozwalac sie ogrywac przez bogaczy.
bEJvSARL