Notowania

komentarze walutowe
17.07.2018 10:24

Euro poniżej 4,30 zł. Globalny rynek bez większych zmian

Rentowności polskiego długu wynoszą 3,166 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poranny, wtorkowy handel na rynku FX nie przynosi większych zmian na kluczowych zestawieniach oraz PLN.

Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,3011 PLN za euro, 3,6718 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6827 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,8611 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,166 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym nie przyniosło istotniejszych zmian na większości zestawień. Rynek bez większych emocji odniósł się do danych makro z USA, gdzie sprzedaż detaliczna za czerwiec wyniosła spodziewane 0,5 proc. m/m. W kraju otrzymaliśmy, zgodny z oczekiwaniami, wskaźnik inflacji bazowej za czerwiec na poziomie 0,6 proc. r/r. Pewnym zaskoczeniem była nadwyżka w bilansie płatniczym (saldo rach bież 42 mln vs oczek -166 mln EUR) – sama struktura oceniona została jednak negatywnie.

Ponadto jednym z głównych wydarzeń ostatnich godzin było spotkanie Trump-Putin w Helsinkach, które wstępnie oceniane jest negatywnie dla prezydenta USA. Brak jest jednak implikacji dla rynków z tego tytułu. Sam PLN zdołał „złamać” 4,30 PLN wobec euro, jednak dynamika ruchu pozostaje ograniczona. W dalszym ciągu wycena złotego zależy głównie od nastrojów na rynkach globalnych, a te warunkowane są m.in. przez dalszy rozwój tzw. „wojen handlowych” na linii USA-Chiny.

W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. krajowego rynku pracy za czerwiec. Szacowana dynamika zatrudnienia może wynieść 3,7 proc. r/r, podczas gdy wynagrodzenia wzrosną o 7 proc. r/r (konsensus). Ponadto mamy pakiet danych z USA odnośnie produkcji przemysłowej czy indeksu NAHB. Kluczowym wydarzeniem sesji będzie jednak wystąpienie J. Powella przed Komisją Senatu USA.

Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN złamał 4,30 PLN, jednak sama dynamika oraz skala ruchu wskazuje, iż może dojść do wyhamowania impulsu już przy 4,28 PLN. Ciekawiej prezentuje się za to para USD/PLN, gdzie kurs testuje wsparcie na 3,66 PLN.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz