Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Frank powrócił ponad poziom 4 złotych

Frank powrócił ponad poziom 4 złotych

Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji zbliża się wielkim krokami (23.IV). Teoretycznie sondaże faworyzują proeuropejskiego Macrona, ale różnice pomiędzy 4-kandydatów nie są aż tak duże, a spora część wyborców nadal nie wie, kogo ostatecznie wybierze.

Stąd piątkowy handel upływa pod znakiem nieco większej nerwowości rynków – na tym tle widać presję na EUR/CHF, który dzisiaj spada wymazując zwyżki z ostatnich dni.

To przekłada się też na sytuację wokół CHF/PLN, gdzie powróciliśmy ponad poziom 4,00. Tu dodatkowy wpływ ma słabość złotego wynikająca faktu, że obserwujemy też presję na rynki wschodzące.

Co dalej? Frank podobnie jak jen należy do tzw. grupy bezpiecznych przystani. Wiele będzie zależeć od tego, kto awansuje do drugiej tury francuskich wyborów, czy wyniki potwierdzą wcześniejsze sondaże, oraz jak ostatecznie będzie wyglądać migracja elektoratów, czyli co zrobią ci, których kandydaci odpadną w I turze.

Najbardziej preferowany scenariusz Macron-Le Pen z utrzymującą się kilkuprocentową przewagą Macrona w I turze, może przynieść w poniedziałek rano chwilę oddechu na rynkach i tym samym korektę obserwowanej siły franka. Zwróćmy uwagę, że na tygodniowym układzie CHF/PLN mamy tzw. ruch powrotny po tym jak połowie marca doszło do złamania 9-letniej linii trendu wzrostowego (rysowanej od dołka z 2008 r.).

DM BOŚ

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Czytaj także
Polecane galerie
ttl
2017-04-23 10:16
Złoty który pieniądzem nie jest zawsze będzie tracił albo zyskiwał jak na żeton przystało . Co będzie jak graczom znudzi się złoty jako żeton i wycenią jego wartość na zero ?
Rozalinda
2017-04-22 00:14
Frank zależy tylko i wyłącznie od bankstery. Żadne wybory, żadne tsunami czy słońce gorące pachnące jak kwiatki na łące nie mają wpływu na jego notowania. Tylko bankstera. Franek będzie tak długo drogi względem pln, jak długo będą te szatańskie tzw kredyty chf.
Igor
2017-04-21 18:25
Marko Roga.. czemu kolejny raz za srebrniki od sponsorów kłamiesz