Notowania

komentarze walutowe
21.04.2017 16:31

Frank powrócił ponad poziom 4 złotych

Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji zbliża się wielkim krokami.

Podziel się
Dodaj komentarz

Pierwsza tura wyborów prezydenckich we Francji zbliża się wielkim krokami (23.IV). Teoretycznie sondaże faworyzują proeuropejskiego Macrona, ale różnice pomiędzy 4-kandydatów nie są aż tak duże, a spora część wyborców nadal nie wie, kogo ostatecznie wybierze.

Stąd piątkowy handel upływa pod znakiem nieco większej nerwowości rynków – na tym tle widać presję na EUR/CHF, który dzisiaj spada wymazując zwyżki z ostatnich dni.

To przekłada się też na sytuację wokół CHF/PLN, gdzie powróciliśmy ponad poziom 4,00. Tu dodatkowy wpływ ma słabość złotego wynikająca faktu, że obserwujemy też presję na rynki wschodzące.

Co dalej? Frank podobnie jak jen należy do tzw. grupy bezpiecznych przystani. Wiele będzie zależeć od tego, kto awansuje do drugiej tury francuskich wyborów, czy wyniki potwierdzą wcześniejsze sondaże, oraz jak ostatecznie będzie wyglądać migracja elektoratów, czyli co zrobią ci, których kandydaci odpadną w I turze.

Najbardziej preferowany scenariusz Macron-Le Pen z utrzymującą się kilkuprocentową przewagą Macrona w I turze, może przynieść w poniedziałek rano chwilę oddechu na rynkach i tym samym korektę obserwowanej siły franka. Zwróćmy uwagę, że na tygodniowym układzie CHF/PLN mamy tzw. ruch powrotny po tym jak połowie marca doszło do złamania 9-letniej linii trendu wzrostowego (rysowanej od dołka z 2008 r.).

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-04-2017

IgorMarko Roga.. czemu kolejny raz za srebrniki od sponsorów kłamiesz

21-04-2017

RozalindaFrank zależy tylko i wyłącznie od bankstery. Żadne wybory, żadne tsunami czy słońce gorące pachnące jak kwiatki na łące nie mają wpływu na jego … Czytaj całość

23-04-2017

ttlZłoty który pieniądzem nie jest zawsze będzie tracił albo zyskiwał jak na żeton przystało . Co będzie jak graczom znudzi się złoty jako żeton i … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (3)