Notowania

komentarze walutowe
19.12.2018 08:58

Gołębia podwyżka dziś wieczorem?

Truizmem, który jednak trzeba przypomnieć, by zagaić dyskusję, jest to, iż Fed od dawna jest na ścieżce podwyżek stóp procentowych. Podobnie znany jest fakt, iż ta droga nie podoba się prezydentowi Trumpowi, który chciałby niskich odsetek od rosnącego zadłużenia oraz - z powodów protekcjonistycznych - życzyłby sobie osłabienia dolara.

Podziel się
Dodaj komentarz

Trump nieraz krytykował politykę Jerome Powella. Formalnie Powell jest oczywiście niezależny, ale... No właśnie: pojawił się pogląd, iż najbliższa podwyżka stóp, a nastąpi ona najpewniej dziś wieczorem o 20:00, będzie mieć charakter gołębi.

Innymi słowy, Powell miałby życzyć sobie, aby ktoś w FOMC był przeciwko temu ruchowi - i chciałby w ten sposób dać sygnał, że być może proces zacieśniania polityki na parę miesięcy lub kwartałów przyhamuje. Na przykład James Bullard z Fed mówił niedawno, iż poziom stóp jest teraz odpowiedni, a bank centralny winien wstrzymać się z dalszymi ruchami w górę.

Na razie eurodolar jest w konsolidacji, przy czym teraz idzie ku górnym jej rewirom, notując poziom 1,14. Co do danych makro - eurodolarowych i innych - to o 10:30 mamy inflację CPI, PPI i RPI dla Wielkiej Brytanii, o 12:00 poznamy wskaźnik zamówień dla GB według organizacji CBI, o 14:30 pojawi się inflacja CPI dla Kanady, o 16:00 mamy dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA. Konferencja prasowa po obradach FOMC zacznie się o 20:30.

Nasz złoty

USD/PLN tkwi w trendzie bocznym i teraz złoty się w tych ramach wzmacnia, notując 3,7530 i idąc ku wsparciu. Na EUR/PLN nieco mniej niż 4,28. To również dolne obszary konsolidacji.

Wczoraj dobrze wypadły dane o wynagrodzeniach za listopad: dynamika wyniosła +7,7 proc. r/r przy prognozie +7,2 proc. Co do zatrudnienia, to było tak, jak prognozowano: +3 proc. Dziś o 10:00 poznamy wiadomości o produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz