Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gorsze dane makro nie zaszkodziły dolarowi

0
Podziel się:

Gorsze danie nie wpłynęły znacząco na amerykańską walutę, chociaż ten pozostał silny głównie w relacji z euro.

Gorsze dane makro nie zaszkodziły dolarowi

Słabo wypadł publikowany w poniedziałek popołudniu indeks Chicago PMI, który w lutym nieoczekiwanie spadł do 47,6 pkt. z 55,6 pkt. w styczniu (szacowano 53,0 pkt.), co teoretycznie powinno nasilać obawy przed wtorkowym kluczowym ISM dla przemysłu (zwłaszcza, że w ubiegłym tygodniu mieliśmy też gorsze notowania indeksu PMI). Gorzej wypadły też dane na temat podpisanych umów na sprzedaż domów, których dynamika spadła o 2,5 proc. miesiąc do miesiąca.

Gorsze danie nie wpłynęły znacząco na dolara, chociaż ten pozostał silny głównie w relacji z euro (tu mieliśmy gorsze odczyty nt. inflacji w lutym), kiwi (seria danych makro zwiększyła obawy przed cięciem stóp przez RBNZ 9 marca), koroną norweską (nieco zaskakuje biorąc pod uwagę niezłe dane nt. sprzedaży detalicznej, oraz stabilizację cen ropy), a także frankiem szwajcarskim (rynek odreagowuje umocnienie z ubiegłego tygodnia w ślad za tym, jak znów rośnie prawdopodobieństwo wyraźniejszego dostosowania SNB na potencjalne ruchy ECB 10 marca).

Z kolei na drugim biegunie są funt (jeżeli politycy oficjalnie zrobili z Brexitu poważne zagrożenie dla globalnej gospodarki wpisując je w oświadczenie po spotkaniu G20, to czy jeszcze należy się obawiać tego wydarzenia – może lepiej zaczekać na nowe sondaże?), japoński jen (gorsze nastroje to silniejszy jen, chociaż dyskusje nt. możliwych działań BOJ jeszcze wrócą), czy też turecka lira i południowo afrykański rand (kwestie polityczne).

Pytanie jednak, czy obawy dotyczące gorszego odczytu ISM dla przemysłu, który poznamy jutro o godz. 16:00, nie przełożą się wyraźniej na notowania dolara.

W kontekście ewentualnej korekty wartości USD interesująco może wyglądać GBP/USD. Zwłaszcza, gdyby dodatkowo okazało się, że odczyt PMI dla przemysłu publikowany o godz. 10:30, wypadnie lepiej od szacunków na poziomie 52,2 pkt. Na wykresie GBP/USD widać, że jeżeli dzienna świeca zamknie się powyżej 1,39 to powstanie interesująca krótkoterminowa struktura wzrostowa (odwrócone 2B) dająca jako minimum ruch do piątkowego szczytu przy 1,4040.

komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(0)