Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jackson Hole bez większego znaczenia

1
Podziel się

Piątek nie przynosi większych zmian na rynkach. Teoretycznie ważną pozycją w kalendarzu jest sympozjum w Jackson Hole i zaplanowane na dzisiejsze popołudnie (godz. 16:00) wystąpienie Jerome Powella), ale raczej nie oczekuje się, aby wniosło ono coś do obrazu rynku.

Jackson Hole bez większego znaczenia
bEgXImut

FED stał się przewidywalny, co w krótkim okresie może być dobre, ale w długim już niekoniecznie. Niemniej kwestię tego, jak może ułożyć się ścieżka podwyżek stóp w latach 2019-2020, rynki zaczną roztrząsać najwcześniej na jesieni.

Zresztą tygodniowy wykres koszyka dolara BOSSA USD wskazuje na wyhamowywanie impetu wzrostowego, ale jeszcze nie daje mocnych sygnałów do wyraźniejszej korekty zwyżek z ostatnich miesięcy.

Dzisiaj podczas sesji azjatyckiej tematami dla rynku były informacje nt. rozmów USA-Chiny – nie ważne, że nie ma konkretów, ważne, że obie strony chcą rozmawiać, oraz kolejne przetasowania w australijskim rządzie. Widać jednak, że Partia Liberalna robi wszystko, aby nie dać pretekstu do przeprowadzenia przedterminowych wyborów i to jest pozytywne. Na wykresie tygodniowym AUDUSD kończy okres ze spadkową świecą, ale nie doszło do naruszenia ostatnich minimów. Bardzo mocne wsparcie to rejon 0,7150, ale nie jest powiedziane, że zostanie ono osiągnięte w najbliższych tygodniach.

bEgXImuv

Komentarze przedstawicielki Riksbanku mogą natomiast pomóc przełamać negatywną passę szwedzkiej korony, która ponownie zagościła w ostatnim czasie. Niemniej warto zobaczyć, czy „jastrzębie” podejście af Jochnick znajdzie uznanie wśród innych członków Banku, a przede wszystkim jakie będą sygnały po wrześniowym posiedzeniu. Na wykresie EURSEK widać, że dopiero zejście poniżej 10,47-10,48 byłoby sygnałem, że trend ponownie próbuje się odwracać.

bEgXImuW
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(1)
Myslacy.
3 lata temu
Dlaczego w każdy piątek zlotowka umacnia sie najbardziej z posrod wszystkich walut . Czy wytłumaczylby Pan mi to panie Rogalski.