Notowania

Sierakowska: oczekiwanie na dane z amerykańskiego rynku pracy

Wczorajsza sesja na rynku amerykańskiego dolara nie przyniosła praktycznie żadnych istotnych zmian. Notowania waluty USA pozostawały pod presją podaży, jednak dynamika zniżki była niewielka, a wartość USD nie zeszła poniżej lokalnych minimów ze środowej sesji.

Podziel się
Dodaj komentarz

USA: Indeks PMI dla usług w Stanach Zjednoczonych w lipcu znalazł się na poziomie 54,7 pkt. wobec oczekiwanych 54,2 pkt. i poprzedniego wyliczenia na poziomie 54,2 pkt.

USA: Indeks aktywności biznesowej ISM dla usług w Stanach Zjednoczonych w lipcu znalazł się na poziomie 55,9 pkt. wobec oczekiwanych 59,6 pkt. i poprzedniego wyliczenia na poziomie 60,8 pkt.

USA: Dynamika zamówień na dobra trwałego użytku w USA w czerwcu wyniosła 6,4 proc. mdm wobec oczekiwanych 6,5 proc. mdm.

Australia: Dynamika sprzedaży detalicznej w Australii w czerwcu wyniosła 0,3 proc. mdm wobec oczekiwanych 0,2 proc. mdm.

Niemcy: Zamówienia w przemyśle wzrosły w czerwcu o 1 proc. mdm wobec oczekiwań na poziomie 0,5 proc. mdm.

Węgry: Produkcja przemysłowa na Węgrzech w czerwcu spadła o 1,2 proc. mdm i wzrosła o 4 proc. rdr (oczekiwano 7 proc. rdr), jak podano we wstępnych danych.

Hiszpania: Produkcja przemysłowa w Hiszpanii w czerwcu wzrosła o 2,7 proc. rdr wobec wartości 3,3 proc. rdr w maju.

Włochy: Dynamika sprzedaży detalicznej we Włoszech w czerwcu wyniosła 0,6 proc. mdm wobec oczekiwanych 0,2 proc. mdm.

Naszym zdaniem: Wczorajsza sesja na rynku amerykańskiego dolara nie przyniosła praktycznie żadnych istotnych zmian. Notowania waluty USA pozostawały pod presją podaży, jednak dynamika zniżki była niewielka, a wartość USD nie zeszła poniżej lokalnych minimów ze środowej sesji. Indeks BOSSAUSD wczoraj symbolicznie osunął się w dół, a dzisiaj kontynuuje nieznaczne zniżki, oscylując w okolicach 78,40 pkt.

BOSSAUSDDaily 4.08

Wykres dzienny BOSSAUSD

Podobnie stabilna jest sytuacja na wykresie EUR/USD. Notowania tej pary walutowej pną się w górę, ale powoli, zbliżając się już do kolejnej psychologicznej bariery, tym razem w okolicach 1,19, która była testowana w środę. Niezłe dane makro w Europie pomagają nieco stronie popytowej, jednak kluczowe dane pojawią się dzisiaj dopiero o 14:30, kiedy to nastąpi publikacja informacji z amerykańskiego rynku pracy, ze stopą bezrobocia oraz zmianą zatrudnienia na czele.

Wcześniejsze godziny na wykresie EUR/USD mogą więc upływać spokojnie, pod znakiem oczekiwania na dane z USA. Natomiast po publikacji najprawdopodobniej zmienność na wykresie tej pary walutowej będzie spora, zważywszy że dane te wpłyną na oczekiwania dotyczące polityki monetarnej w USA (tj. lepsze od oczekiwań dane byłyby wsparciem dla USD i przyczyniłyby się prawdopodobnie do odreagowania spadkowego na wykresie EUR/USD).

EURUSDDaily 4.08

Wykres dzienny EUR/USD

Tagi: komentarz walutowy, komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-08-2017

KrisWszystko jasne! Nie uczestniczysz w "czynach spolecznych" - czytaj miesiecznicach, tygodnicach, rocznicach i innych wiecach towarzysza … Czytaj całość

04-08-2017

dumnyabsurdalnieniepodległya dlaczego USA nie czeka na dane z polskiego rynku pracy? rrr

Rozwiń komentarze (2)