Notowania

Ryczko: złoty czeka na nowe impulsy z szerokiego rynku

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przyniosło stabilizację kursu PLN i wyhamowanie 7-sesyjnego trendu wzrostowego. Wyjątek stanowi para CHF/PLN,która kontynuuje ruch na południe (aktualnie 3,65 PLN) wyznaczając najniższe zakresy od stycznia 2015 r.

Podziel się
Dodaj komentarz

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przyniosło stabilizację kursu PLN i wyhamowanie 7-sesyjnego trendu wzrostowego. Wyjątek stanowi para CHF/PLN, która kontynuuje ruch na południe (aktualnie 3,65 PLN), wyznaczając najniższe zakresy od stycznia 2015 r.

Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi stabilizację kursu PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2352 PLN za euro, 3,5894 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,6582 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,7422 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą: 3,313 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku walutowym przyniosło stabilizację kursu PLN i wyhamowanie 7-sesyjnego trendu wzrostowego. Wyjątek stanowi para CHF/PLN, która kontynuuje ruch na południe (aktualnie 3,65 PLN), wyznaczając najniższe zakresy od stycznia 2015 r.

Co ciekawe PLN nie zareagował znacząco na dane za wrzesień, gdzie dynamika produkcji przemysłowej (4,3 proc.) okazała się być nieznacznie niższa od oczekiwań (5,2 proc.). W dalszym ciągu jednak dane (wraz ze sprzedażą detaliczną) te potwierdzają, iż tempu wzrostu w III kw. ukształtowało się na wysokim poziomie.

W dalszym ciągu jednak ewentualna zmiana stanowiska RPP może mieć miejsce dopiero w listopadzie, kiedy Rada pozna najnowsze projekcje makroekonomiczne. PLN pozostaje jednak mocny, zarówno na tle koszyka EM jak i CEE, czekając na dalszy rozwój sytuacji wokół dolara amerykańskiego.

Czynniki polityczne w Europie (Katalonia, formowanie się koalicji w Niemczech) zeszły na dalszy plan, a inwestorzy skupiają się na potencjalnym kandydacie na przyszłego szefa FED (którego nastawienie może w pewnym stopniu determinować szybkość normalizacji polityki monetarnej).

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych publikacji makroekonomicznych z kraju. Popołudniu poznamy jedynie zapiski z ostatniego posiedzenia RPP. Inwestorzy skupią się na porannych danych z Chin - PKB za III kw. 6,8 proc. r/r (zgodnie z oczekiwaniami). Ponadto w kalendarzu na dziś mamy odczyt amerykańskich Philly FED, wniosków o zasiłek oraz indeksu CB.

Z rynkowego punktu widzenia dynamika umocnienia PLN uległa spowolnieniu - EUR/PLN złapał lokalne wsparcie w rejonie 4,22 PLN. USD/PLN konsoliduje w zakresie 3,5660 PLN-3,60 PLN.

Tagi: komentarz walutowy, komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-10-2017

liptonzłoty to wykituje kwestia czasu:]

Rozwiń komentarze (1)