Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Rogalski: dolar konsekwentnie ciągnie w górę, rentowności przebiły kluczowy poziom oporu

Rogalski: dolar konsekwentnie ciągnie w górę, rentowności przebiły kluczowy poziom oporu

Odczyt danych nt. sprzedaży detalicznej nie był jakiś szczególnie porywający. Dane z godz. 14:30 pokazały wzrost o 0,3 proc. m/m i tyle samo z wyłączeniem wolumenu samochodów.

W tym drugim przypadku oczekiwania były wyższe (0,5 proc. m/m). Rynek ucieszył się jednak z rewizji marcowych danych w górę (do 0,8 proc. m/m z 0,6 proc. m/m, oraz do 0,4 proc. m/m z 0,2 proc. m/m w przypadku danych bez samochodów), a także lepszego odczytu regionalnego indeksu NY Empire State, który w maju odbił do 20,1 pkt. z 15,8 pkt. (szacowano 15,0 pkt.).

Nadal głównym motorem ruchu pozostają rosnące rentowności obligacji. Po południu w przypadku papierów 10-letnich padła bariera 3,0490 proc. (szczyt sprzed ponad 4 lat), co może okazać się katalizatorem ruchu dla USD w nadchodzących godzinach.

Na koszyku dolara FUSD (US Dollar Index) widać, że zbliżyliśmy się w okolice maksimów z zeszłego tygodnia. Ich przebicie może stać się katalizatorem do przyspieszenia ruchu.

W stronę nowych dołków zmierza EUR/USD, któremu dodatkowo szkodzą słabsze dane makro ze strefy euro i ryzyko związane z włoską polityką. Uwagę zwraca jednak zachowanie się oscylatora RSI 9 na dziennym układzie. W przypadku wybicia dna z 9 maja przy 1,1822, notowania EUR/USD mogłyby przetestować okolice linii trendu z początku ub.r. przy 1,1750.
DM BOŚ

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Czytaj także
Polecane galerie
bubu
2018-05-16 09:52
........ rentowności przebiły kluczowy poziom oporu...... co za język, co za bzdury, Kołodko ma ubaw jak to czyta ....
specwalut
2018-05-15 18:36
Zawsze po 16-ej Morawiecki zmienia kurs walut i umacnia fikcyjnie złotego / pozłacanego /' Ale jaja i blef !!!! Jutro złoty straci 3-4 groszy.
Takietam.@@@@
2018-05-15 16:21
Takie komentarze to mogą pisac dzieci w drugiej klasie podstawówki Panie Rogal.
Pokaż wszystkie komentarze (4)