Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rogalski: kanadyjski dolar słabszy po rozczarowaniu danymi o sprzedaży detalicznej

2
Podziel się:

Wydarzeniem dzisiejszej sesji były odczyty dynamiki sprzedaży detalicznej w Kanadzie za grudzień. Ta po raz kolejny rozczarowała spadając o 0,5 proc. m/m i 0,3 proc. m/m po wyłączeniu samochodów. To największy spadek od 9 miesięcy, co stawia pod znakiem zapytania podejście Banku Kanady do tematu ewentualnych podwyżek stóp procentowych w ciągu kilkunastu miesięcy.

Rogalski: kanadyjski dolar słabszy po rozczarowaniu danymi o sprzedaży detalicznej

Wydaje się, że ewentualne status-quo może potrwać znacznie dłużej, zwłaszcza, że wciąż dużą zagadką pozostaje polityka podatkowa nowej administracji USA - wprowadzenie wysokich stawek celnych na import z Kanady, może mieć swoje negatywne skutki dla gospodarki. W krótkim terminie znaczenie ma też ropa naftowa, która zdaje się zaczyna wytracać tempo wzrostów - próba ustanowienia nowego szczytu zakończyła się fiaskiem.

Na wykresie USDCAD mamy wybicie z klina spadkowego potwierdzone na dziennych wskaźnikach. W krótkim okresie rynek dotarł jednak do oporu przy 1,3211 (szczyt z 7 lutego), co może prowokować do korekty. Jeżeli dzisiejsze zapiski z posiedzenia FED nie wypadną ,,jastrzębio", to może się okazać, że duża cześć dzisiejszej zwyżki USDCAD zostanie wieczorem wymazana.

komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(2)
cbc
7 lat temu
to wraku Tutki juz pewnie nie ma bo go rdza zeżarła po tylu latach.
agis49
7 lat temu
a proszę podać ile z tego jest przymusowego dostosowywania do tzw dyrektyw unijnych ???