Notowania

Rogalski: USDJPY - w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie

Trwające już ponad 2 miesiące spadki na tej parze mogą być na wyczerpaniu. Wprawdzie w połowie lutego doszło do złamania kluczowej z punktu widzenia długoterminowej analizy, strefy wsparć przy 107,31- 107,65-108,12, to ten ostatni spadek nie został potwierdzony przez dzienne wskaźniki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dodatkowo te są bliskie przełamania swoich linii spadkowych trendu, co może zapowiadać podobny scenariusz na instrumencie bazowym- tu kluczowa linia trendu przebiega obecnie w rejonie 108,00. Odbicie pomiędzy 16 lutego, a 21 lutego można traktować jako ruch powrotny, po którym spadki powinny być kontynuowane, ale może być to mylne założenie. W takiej sytuacji ewentualny short squeeze mógłby doprowadzić do podbicia ruchu w górę.

Fundamentalnie bardziej czekamy na informacje mogące pchnąć dolara w górę, niż osłabić jena. W tym drugim przypadku mieliśmy w ostatnim czasie powtórkę znanego przekazu nt. perspektyw polityki Banku Japonii, ale jednocześnie brakowało bardziej zdecydowanych komentarzy dotyczących ostatniej siły jena.

Pytanie jednak, czy takowe by coś zmieniły - jest takie stare powiedzenie sprzed kilkunastu lat mówiące o tym, że interwencje tylko napędzają trend. W najbliższych dniach wpływ na tzw. bezpieczne przystanie, chociaż bardziej na szwajcarskiego franka wpływ będą mieć ewentualne polityczne rozstrzygnięcia we Włoszech i Niemczech (wydarzenia kumulują się na 4 marca). W końcu tygodnia możemy być, zatem świadkami nieco większego popytu na JPY i CHF.

Dla dolara kluczowe w najbliższych dniach będą ,,zeznania" Jerome Powella - szef FED zaprezentuje jutro w Kongresie półroczny raport nt. perspektyw polityki monetarnej i będzie odpowiadał na pytania, a także dane nt. dynamiki PKB za IV kwartał (kolejna rewizja już w środę), oraz odczyt przemysłowego ISM za luty w najbliższy czwartek. Powell raczej nie zaskoczy ,,gołębio", prędzej w jego przekazie będzie można znaleźć informacje, które mogą stać się pretekstem do podbicia notowań dolara.

Tagi: komentarz walutowy, komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-02-2018

AdalbertDolar nadal w USA 100 cent. Ceny stabilne i takie same. Zarobki OK. Pracownik budowlany : 25 - 35 $ / godz. Kierowca CTA 33 $ / godz. Malarz na … Czytaj całość

26-02-2018

AlibabaMrozy idą . Luty , podkuj buty.

Rozwiń komentarze (2)