Notowania

komentarze walutowe
26.09.2016 10:52

Puchalski: Gorący początek tygodnia na rynkach

Komentarz analityka do aktualnej sytuacji na rynkach finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Rynki dopiero wrzucają pierwszy bieg, jednak nie brakuje kilku ciekawych wydarzeń, na które warto zwrócić uwagę.

Wydarzeniem tygodnia będzie kilkudniowe spotkanie producentów ropy w Algierii. Dzisiejszy kalendarz również zawiera kilka ciekawych figur oraz wypowiedzi bankierów centralnych, w tym Mario Draghiego. Ruchy na rynku walutowym o poranku są niewielkie.

Już w piątek, rynek czarnego złota rozruszany został przez Arabię Saudyjską, podając najpierw, że jest skłonna ograniczyć produkcję, jeśli to samo uczyni Iran, ale traktuje spotkanie OPEC na forum energetycznym w Algierii wyłącznie jako konsultacje. To drugie stwierdzenie wyraźnie rozczarowało rynki, ropa zanurkowała w dół i traciła w piątek około 3%.

Dzisiaj ceny ponownie odreagowują, pojawia się coraz więcej spekulacji. Swoje trzy grosze wtrąca sam gospodarz, czyli Algieria. Państwo to wskazuje, że to właśnie Arabia Saudyjska, czyli największy producent, a zaraz największy oponent ewentualnego ograniczenia produkcji ma zaproponować cięcie wydobycia do poziomów notowanych w styczniu tego roku, czyli takiego, jaki miał obowiązywać w trakcie pierwszego porozumienia.

Na sentyment wpływać może także obniżenie ratingu Turcji przez Agencję Moody's. Rating został obniżony do poziomu śmieciowego, poziom ratingu wynosi obecnie Ba1 i został obniżony z poziomu Baa3. Rating dotyczy długoterminowych rządowych obligacji oraz niezabezpieczonych papierów dłużnych korporacyjnych. Powodem takiego ruchu ze strony agencji jest możliwość dalszego spowolnienia finansowania zewnętrznego oraz spowalniająca gospodarka. Lira wyraźnie osłabiła się po decyzji, obecnie traci -0.8% względem USD. Decyzja na razie nie wpływa na szerszy apetyt na ryzyka.

Za to pierwsza debata prezydencka w USA może już mieć. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbędą się za nieco ponad miesiąc. Dlatego też kampania wchodzi powoli w decydującą fazę. Debata będzie mała miejsce w Hempstead w stanie Nowy Jork pomiędzy godziną 3:00 a 4:30 czasu polskiego. Wśród dyskutowanych tematów ma być przyszłość, dobrobyt i bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Prowadzący będzie rozpoczynać każdą z sekcji debaty, a uczestnicy będą mieli potem nawzajem zadać sobie pytania oraz na nie odpowiedzieć.

Popularność wcześniejszych pojedynków Trumpa może sugerować, że będzie to najchętniej oglądane wydarzenie polityczne w historii amerykańskiej telewizji. Planowane zmiany w polskim rządzie na razie nie wpływają w znacznym stopniu na notowania złotego. Jedna z polskich gazet podaje informacje, że Paweł Szałamacha będzie jedynym ministrem, który zostanie odwołany po ostatniej zapowiedzi Beaty Szydło, premier polskiego rządu na temat zmian w gabinecie. Prasa bazuje na anonimowych źródłach.

Tagi: komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-09-2016

WojtekLekarze,pielęgniarki a gdzie pracownicy techniczni.Ja po przepracowaniu w Szpitalu 30 lat jako pracownik techniczny zarabiam 1350 zl w tym 80 godz. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)