Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rogalski: Złoty nadal słabnie. Obawy o Fed

2
Podziel się:

Komentarz analityka do aktualnej sytuacji na rynku walutowym.

Rogalski: Złoty nadal słabnie. Obawy o Fed

Decyzja Moody's, a raczej jej brak (agencja nie zdecydowała się w ostatni piątek na przegląd ratingu odwlekając decyzję do stycznia), nie dała pozytywnych bodźców złotemu.

Globalny sentyment jest słaby, gdyż rynki obawiają się wyników posiedzenia FED zaplanowanego na 21 września (bardziej chodzi tu o komunikat, który mógłby zwiększyć prawdopodobieństwo takiego ruchu w grudniu, które obecnie wynosi 60 proc., niż możliwość samej podwyżki już teraz), a pośrednio też wyników listopadowych wyborów prezydenckich w USA - tajemnicze zapalenie płuc Hillary Clinton raczej nie pomoże jej w walce z Donaldem Trumpem, którego ewentualna wygrana nie była obecnie wyceniana przez rynki (czekać nas będzie okres podwyższonej zmienności).

Tym samym złoty nadal wymazuje zdobycze z zeszłego tygodnia, kiedy to zyskał dzięki bardziej „jastrzębiej” postawie Rady Polityki Pieniężnej – podczas konferencji prasowej ucięto spekulacje nt. ewentualnej dyskusji o obniżce stóp procentowych. Ostateczne dane nt. inflacji CPI za sierpień, jakie poznaliśmy dzisiaj (-0,8 proc. r/r) nie miały większego znaczenia, gdyż były zbieżne ze wstępnym odczytem. Jutro mamy inflację bazową CPI i dane nt. bilansu C/A – większe znaczenie może mieć ten drugi odczyt.

Na wykresie koszyka BOSSA PLN widać, że wymazaliśmy już połowę białej świecy z ubiegłego tygodnia. Dzisiaj o godz. 19:00 mamy wystąpienie Lael Brainard z FED, które może zaważyć na globalnym sentymencie.

Na EUR/PLN testujemy właśnie strefę oporu 4,3550-4,3630, co może prowokować do korekty. Z kolei dla USD/PLN takim oporem może być rejon 3,8850-3,8900. Reasumując - na parach z PLN widać, że rośnie prawdopodobieństwo pojawienia się krótkoterminowego przesilenia i odrobienia dzisiejszej przeceny.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(2)
miszka fiszma...
8 lat temu
Rogalskiii ... twoje komentarze są warte futa klakow..
Prawienormaln...
8 lat temu
Znowu spekulacyjny kurs PLN. Modys nic nie powiedział (nie zmienił zdania o Polsce) a złotówka dalej spada. Skoro nie zewnętrzne czynniki to spekulanci na warszawskiej giełdzie. I to ma być państwo Prawa i Sprawiedliwości???