Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Utrzymuje się siła amerykańskiego dolara

5
Podziel się:

Notowania BOSSAUSD, podobnie jak wczoraj, dzisiaj rano utrzymują się w okolicach 81,30-81,40 pkt.

Utrzymuje się siła amerykańskiego dolara

Mimo obserwowanego odreagowania wzrostowego na tureckiej lirze, sytuacja wokół Turcji wciąż jest daleka od spokojnej. Amerykański dolar utrzymuje silną pozycję na tle koszyka głównych światowych walut, co świadczy o dużej awersji globalnych inwestorów do ryzyka.

Notowania BOSSAUSD, podobnie jak wczoraj, dzisiaj rano utrzymują się w okolicach 81,30-81,40 pkt., w dość wąskiej konsolidacji w pobliżu tegorocznych maksimów.

Sytuacja nie zmieniła się istotnie także na wykresie eurodolara, który wciąż oscyluje w okolicach 1,14, próbując odreagować spadki z końcówki poprzedniego tygodnia - jednak na razie dość nieudolnie.

Inwestorzy wciąż mają na uwadze zaangażowanie banków krajów południowej Unii Europejskiej na tureckim rynku, co budzi obawy o stabilność także gospodarki eurolandu.

W obliczu rozczarowujących danych makro w Chinach, które pojawiły się dzisiaj, na wartości traci rano australijski dolar, a notowania AUD/USD zeszły na najniższy poziom od stycznia 2017 r. Niemniej, trudno ocenić, na ile jest to efekt danych z Państwa Środka, a na ile ogólnej siły amerykańskiego dolara na globalnym rynku.

komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(5)
Myslacy.
4 lata temu
To mnie dziwi dlaczego zloty zawsze umacnia sie do innych walut w nocy, najmocniej.
Agata takich ...
4 lata temu
Wartość nabywcza papieru zwanego dolarem po eliminacji dolara z rozliczeń za surowce to tylko 40% obecnej jego siły nabywczej.
ADUŚ
4 lata temu
JESZCZE CHWILA I EURO BĘDZIE PO 5,00PLN
Real
4 lata temu
Dolar zrowna się z euro !!!!
jasnowidz
4 lata temu
Dolar będzie 4,20 zł w tym roku lub droższy. Euroland i kraje wschodzące już zachodzą za horyzont prosperity.