Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
waluty
29.05.2012 12:35

Wczoraj Hiszpania, dzisiaj Włochy

Wzrost rentowności włoskich bonów skarbowych pogorszył sentyment na rynku eurodolara.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wzrost rentowności włoskich bonów skarbowych pogorszył sentyment na rynku eurodolara. Na tę wiadomość od razu zareagowali inwestorzy na rynku ropy. Rynek euro-złoty porusza się w trendzie bocznym.

We wtorek przed południem w centrum uwagi inwestorów była aukcja włoskich bonów skarbowych. Średnia rentowność 6-miesięcznych papierów dłużnych o wartości prawie 9 mld EUR wyniosła 2,104 proc. W grudniu ubiegłego roku był to poziom 1,772 proc. Ze względu na wysoką rentowność bonów, rynek eurodolara zareagował we wtorek spadkiem o 20 pipsów i o godz. 11.30 czasu warszawskiego inwestorzy płacili za euro ok. 1,2540 USD.

Dane o rentowności będą wpływały na sentyment inwestorów do godz. 15.00, kiedy zostaną opublikowane dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. Inwestorzy poznają odczyt indeksu cen domów S&P/Case-Shiller dla 10 i 20 metropolii. Jeżeli dane okażą się lepsze niż oczekują tego ekonomiści, będzie spora szansa na poprawę sentymentu do końca dnia. Wynika to również z faktu, iż w ostatnim tygodniu, kiedy Amerykanie włączali się do handlu, na rynki powracały lepsze nastroje i rynek eurodolara kierował się na północ.

Dzisiejszy handel na rynku eurodolara

Ponieważ w poniedziałek handel w USA nie miał miejsca, jest szansa, że poprawa optymizmu rozpocznie się po godz. 15. W tym scenariuszu jest szansa na powrót notowań ponad poziom 1,2600 USD.

Do godzin porannych cena baryłki ropy brent kierowała się na północ i utworzyła ekstremum na poziomie 107,84 USD. Obawy o stabilność włoskiej gospodarki i słabnący popyt ze strony państw południowej Europy skierowały notowania baryłki na południe. O godz. 11.30 inwestorzy płacili za baryłkę ok. 106,84 USD. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 106,6 USD. W przypadku powrotu do wzrostów, pierwszym oporem może być poziom dziennego maksimum.

Notowania najważniejszych walut

Kurs pary euro-złoty po czterokrotnej próbie pokonania wsparcia na 4,33 PLN w ciągu dwóch dni, skierował się na północ i we wtorek o godz. 11.30 czasu warszawskiego inwestorzy płacili za euro ok. 4,3563 PLN. Ponieważ w kalendarzu makroekonomicznym brakuje dzisiaj danych z Polski, złoty pozostanie pod wpływem globalnego sentymentu. Jeżeli na szerokim rynku będzie utrzymywał się trend boczny, kurs pary euro-złoty będzie znajdował się w przedziale 4,37 - 4,33 PLN.

Porównaj na wykresach notowania walut

Tagi: waluty, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka
Źródło:
Noble Securities
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz