Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Konrad Ryczko
|

Złoty stabilny. Rynek czeka na EBC

1
Podziel się

Początek tygodnia przyniósł umocnienie na bazie decyzji Fitch oraz oczekiwań co do transferów kapitałów z Turcji.

Złoty stabilny. Rynek czeka na EBC
bErgbBOt

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na rynku finansowym nie przyniosło większych zmian na wycenie złotego. Początek tygodnia przyniósł umocnienie na bazie decyzji Fitch oraz oczekiwań co do transferów kapitałów z Turcji.

Wtorek przebiegał pod znakiem lekkiej korekty spadkowej tego ruchu. Ostatnie godziny ponownie przyniosły nam zbliżenie wyceny PLN do okolic 3-tygodniowych szczytów. Część uczestników rynku ma nadzieję, iż niedawne wydarzenia w Turcji (m.in. wczorajsze obniżenie ratingu przez agencję S&P) skłonią międzynarodowych inwestorów do ograniczenia ekspozycji na ten kraj i ewentualnego doważenia np. regionu CEE.

W szerszym ujęciu inwestorzy czekają już na dzisiejszej posiedzenie EBC. O ile powszechnie oczekuje się, iż M. Draghi przedłuży program QE oraz włączy do niego nowe instrumenty to decyzja ta podjęta zostanie najprawdopodobniej dopiero we wrześniu. W konsekwencji dzisiejszy EBC nie powinien przynieść znaczących zmian poza dostosowaniem retoryki.

bErgbBOv

Wracając do złotego – na rynku obserwujemy poprawę sentymentu wokół PLN po pozytywnej decyzji Fitch. Inwestorzy nie zareagowali znacząco na projekt obniżenia wieku emerytalnego zakładając, iż wprowadzenie projektu od października 2017r. nie będzie miało znaczącego wpływu na przyszłoroczny budżet.

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest bardziej znaczących publikacji z rynku krajowego. Uwaga inwestorów skupiona będzie na ww. posiedzeniu EBC. Ponadto warto zwrócić uwagę na popołudniową serię danych z USA (m.in. Philly FED, wnioski o zasiłek, informacje z rynku nieruchomości). Wskazania te mogą być istotne z uwagi na blisko 4-miesięczne szczyty na indeksie dolarowym.

Z rynkowego punktu widzenia na parach związanych z PLN widoczna jest próba rozegrania mocniejszego złotego. W przypadku EUR/PLN oznaczać to może próbę zejścia w kierunku okolic 4,30-4,33 PLN. W przypadku CHF/PLN najbliższe istotne wsparcie wypada w rejonie 3,97 PLN.

Czwartkowy, poranny handel na rynku finansowym przynosi nieznacznie mocniejszego PLN na tle głównych waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,3680 PLN za euro, 3,9550 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,0192 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,2367 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności krajowego długu wynoszą 2,917 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

bErgbBOW
komentarze walutowe
dziś w money
wiadomości
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(1)
hitler
5 lata temu
Panie Morawiecki odnoszę wrażenie,że jest pan idiotą kto będzie trzymał pracownika w wieku emerytalnym sama to przerobiłam gdy tylko osiągnęłam wiek emerytalny dostałam pismo proszę przejść na emeryturę