Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|
aktualizacja

Kursy walut - 13.04.2022. Środowy kurs funta, euro, dolara i franka szwajcarskiego

13
Podziel się:

Kursy walut - 13.04.2022. W środę za jednego dolara (USD) zapłacimy 4.2819 zł. Cena jednego funta szterlinga (GBP) to 5.5672 zł, a franka szwajcarskiego (CHF) 4.5894 zł. Z kolei euro (EUR) możemy zakupić za 4.6378 zł.

Kursy walut - 13.04.2022. Środowy kurs funta, euro, dolara i franka szwajcarskiego
Kursy walut - 12.04.2022 (money.pl, Rafał Parczewski)

Kursy walut 13.04.2022, godz. 7.00:

  • kurs dolara amerykańskiego 1 USD: 4.2819
  • kurs franka szwajcarskiego 1 CHF: 4.5894
  • kurs euro 1 EUR: 4.6378
  • kurs funta szterlinga 1 GBP: 5.5672
  • kurs rubla rosyjskiego 1 RUB: 0,0537
  • kurs hrywny (Ukraina) 1 UAH: 0.1467
  • kurs korony czeskiej 1 CZK: 0.1896
  • kurs korony szwedzkiej 1 SEK: 0.4501
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
waluty
euro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
emeryt
3 miesiące temu
ALLELUJA ALLELUJA ALLELUJA ALLELUJA
Dexter
3 miesiące temu
Jak podają niezależni od rządu ekonomiści rząd odkupuje dolary i euro po to by je odsprzedac z zyskiem po spodziewanym już w najbliższych dniach wzroście kursu walur obcych. Tak się z nami bawią.
Tadeusz, Żnin
3 miesiące temu
Z wypowiedzi fachowca, doradcy finansowego z Expandera: Dzisiaj na miejscu Polaków wymieniłbym wszystkie złotówki na dolary lub euro, pozostawiłbym sobie tylko złotówki na bieżące wydatki, rachunki itp. Galopujaca inflacja, spirala płacowo- cenowa, konflikt Polski z Unią, malejąca siła nabywcza polskiego pieniądza, kompletny brak zaufania do RPP sprawi, że kursy walut obcych dalej będą rosnąć. Stopy podnoszone są dużo za późno i przyniosą teraz tylko zahamowanie nieźle radzącej sobie do tej pory gospodarki, niewypłacalność kredytobiorców, wkrótce może pojawić się bezrobocie co przełoźy się też na ceny i oczywiście kursy walut obcych. Będą one coraz wyższe, bowiem nawet Polacy sympatyzujący z partią rządzącą w końcu zauważą, że za zarobione złotówki mogą kupić coraz mniej towarów. Zakup dolarów czy euro to dzisiaj jeden z kilku sposobów zabezpieczenia oszczędności. Dlatego też waluty obce będą drożeć.
Mati
3 miesiące temu
Jak wyliczaja niezależni ekonomiści i finansiści inflacja a Polsce dobiega już do 14 %. Za glówną przyczynę tak wysokiej inflacji ekonomiści podają zbyt późną walkę z nią oraz rozdawnictwo dodrukowywanych pieniędzy. Olbrzymim zagrożeniem dla finansów państwa jest też sztuczne utrzymywanie wartości złotówki co wkrótce przełoźy się nie na kursy walut obcych, które pofruną do góry.
Taka prawda
3 miesiące temu
Tocząca się na Ukrainie wojna nie ma przełożenia na kursy walut. Kurs ukraińskiej hrywny tj.waluty kraju najechanego przez Rosję jest nawet mocniejszy jak przed wojną. Dziwne nie??? Rząd manipuluje kursami walut szczególnie zawyżając kurs złotówki. Chociaż siła nabywcza naszego pieniądza jest nieporównywalna z tą sprzed roku to rządzący pod byle pretekstem zawyżają jej kurs w stosunku do dolara i euro. Skończy to się katastrofą naszej waluty. Kto się zaopatrzy wcześniej w dolary, funty czy franki ten nie utonie razem ze złotym. Paradoks jest taki, że kiedy wojna na Ukrainie skończy się to my Polacy (patrz:złotówka) stracimy najbardziej. Europa jakoś dogada się z Ruskimi, my natomiast poniesiemy konsekwencje bycia liderami w naklanianiu i nakładaniu sankcji na Rosję. Ceny towarów z Rosji dla nas będą zupełnie inne niż dla pozostałych Europejczyków.