Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Ryczko
|

Kursy walut. Złoty pozostaje mocny

6
Podziel się:

Początek nowego tygodnia na rynku walutowym przynosi podbicie kursu eurodolara oraz lekkie umocnienie złotego. Inwestorzy czekają na podpisanie umowy między USA i Chinami. To może być kluczowe dla nastrojów w tym tygodniu.

Kursy walut. Co ze złotym?
Kursy walut. Co ze złotym? (East News, Piotr Kamionka/REPORTER)
bECRNboB

W poniedziałek o poranku za euro trzeba dać około 4,2339 zł. Dolar kosztuje 3,8060 zł, a frank 3,9199 zł. Brytyjska waluta wyceniana jest na 4,9709 zł.

Pierwsze godziny obrotu w nowym tygodniu przynoszą podtrzymanie rynkowego optymizmu. Inwestorzy czekają na zapowiadane, środowe podpisanie umowy handlowej fazy pierwszej pomiędzy USA, a Chinami. Na bazie rynkowego optymizmu chiński juan testuje 5-miesięczne szczyty.

Dalsza część porozumienia może zostać podpisana dopiero po wyborach prezydenckich. Niemniej kluczowy moment wstępnego zażegnania wojny handlowej może podtrzymywać dobre nastroje, również na walutach rynków wschodzących. EUR/PLN testuje okolice 4,23 PLN.

bECRNboD

Lokalnie trwają oczywiście spekulacje dot. ostatniego podbicia (flash) inflacji CPI i jego potencjalnego wpływu na RPP. Stanowisko członków Rady sugeruje jednak, iż jest to potencjalnie stan przejściowy, stąd potrzymanie założeń o wstrzymaniu się z decyzjami o zmianie stóp procentowych i obserwowanie sytuacji.

W trakcie dzisiejszej sesji NBP poda dane dot. bilansu płatniczego za listopad (oczek. Nadwyżka 500 mln EUR w zakresie salda rach bieżącego). Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się serii publikacji z UK, tym bardziej, iż przez weekend pojawiły się spekulacje dot. cięcia stóp przez BoE.

Z rynkowego punktu widzenia złoty kontynuuje relatywnie mocne zachowanie wobec globalnych wydarzeń. Dodatkowo, potencjalne podpisanie umowy na linii USA-Chiny powinno przynieść dodatkowy impuls aprecjacyjny dla walut z koszyka EM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECRNbpe
forex
waluty
Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
KOMENTARZE
(6)
jikl
2 lata temu
Inflacja jest niczym innym , jak dodatkowym ukrytym podatkiem , a jednocześnie dobrą statystyką na koniec roku ( dodrukowanie mamony to przecież wyższe wskazniki ) .Zbilansować rozdawnictwo , można umniejszając wartość złotego i zwiększając ukrytymi podatkami.
kryzi
2 lata temu
Odzwierciedleniem siły złotego jest inflacja i stan finansów państwa .W kumulacji już nie jest różowo .Teraz mamy ciszę przed burzą , której zapowiedzią jest kolejny spadek wartości złotego i oczekiwana najwyższa od ponad 8 lat inflacja ( skąd my to znamy?)
Fachowcy mówi...
2 lata temu
Turysta
bECRNbpf
Sciema
2 lata temu
Jaki stabilny nie pozwolą na stabilny zloty bo niby skad zachodni "przyjaciele" brali by tanich pracowników.
Alpc
2 lata temu
Jeżeli złoty stabilny to skąd te horendalne podwyżki.?