Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Marcin Łukasik
|

Polacy przywiązani do złotego. Dwie trzecie nie chce euro

387
Podziel się:

Aż 65 proc. Polaków nie chce wprowadzenia euro - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badań Pollster dla "Super Expressu". Nie chcemy wspólnej waluty z obawy o drastyczny wzrost cen.

85 proc. respondentów jest przekonanych, że po wejściu do strefy euro, ceny towarów urosną
85 proc. respondentów jest przekonanych, że po wejściu do strefy euro, ceny towarów urosną (East News, Reporter)

O ile ekonomiści i politycy są podzieleni w sprawie ewentualnego wejścia Polski do strefy euro, o tyle Polacy zdecydowanie wolą złotego niż wspólną walutę.

Według omawianego sondażu zaledwie co trzeci Polak (35 proc. badanych) nie miałby nic przeciwko, aby w sklepie płacić euro. Polacy nie chcą wspólnej waluty, ponieważ obawiają się drożyzny.

Jak wynika z badania, 85 proc. respondentów jest przekonanych, że po wejściu do strefy euro, ceny towarów urosną. 13 proc. uznało, że sytuacja nie zmieni się, natomiast według 2 proc. ceny spadną.

Obejrzyj: Firmy powoli przechodzą transformację cyfrową. "30-37 proc. ma strategię"

Kolejna obawa dotyczy zarobków. 42 proc. ankietowanych uważa, że po wprowadzeniu euro w Polsce mogą zarobić mniej niż dotychczas.

Do strefy euro należy obecnie 19 spośród 28 państw członkowskich Unii Europejskiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

euro
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(387)
Henryk
2 lata temu
Nie ma w Niemczech marek tylko jest euro to znaczy, że już nie ma Niemców to taka głupota Polaków w innych państwach są euro tak jak w Czechosłowacji to, co nie istnieją są tylko mają mądrych rządzących i naród, którzy nie zostali kupieni tak jak Polak za 500+. I dlatego jest taka bieda w narodzie a nie w rządzie. Naród biedny to i powinien być rząd biedny a tylko biedota zagląda Polakom w oczy a nie tym, co przeniewierzyli 70 milionów to zostali wynagrodzeni pensja 60% a ty Polaku musisz się zadowolić 4% a gdzie media i rynek wzrósł o dużo więcej niż te 4%. W roku 1970 mogłem kupić 12 biletów MZK a ile tera możesz kupić za godzinę pracy i tak mógłbym porównywać dużo rzeczy z lat siedemdziesiątych. A naród niech taki będzie, jaki jest to dojdzie do tego ze będziecie się bili o śmietnik, który może w nim grzebać, bo już dziś grzebią, ale jeszcze się nie biją a najbliższe rządy PIS dojdzie do tego.
józek
2 lata temu
Dlaczego mnie nikt nie pytał, ja chcę euro !!!
Bla
4 lata temu
Jesli będzie euro to nie będzie juz Polski.
Rysiek z Cheł...
4 lata temu
Pytałem się gości w Tworkach , ponad 85 % nie lubi proszków !!!
Chups
4 lata temu
Ale ciemno gród tu się wypowiada euro to przyszłość
...
Następna strona