Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Pilewski
Piotr Pilewski
|
aktualizacja

Polski Ład bez tajemnic. Odpowiadamy na pytania czytelników money.pl

Jak rozliczyć działalność gospodarczą, będąc na emeryturze? Co zrobić, jeśli dostaliśmy niższą pensję? Kto powinien złożyć PIT-2? Na te i inne pytania, zadane przez czytelników money.pl odpowiada w programie "Money. To się Liczy" Michał Frączyk, ekspert podatkowy z CRIDO.

podatki
pieniądze
3
Podziel się:
KOMENTARZE
(3)
Ulka
2 lata temu
To Rafał, nie Michał…
Optymista
2 lata temu
Znowu eksperci od ładu? Przecież dopiero teraz wypływają nieścisłości i o dziwo na niekorzyść płacących podatki to jak możecie odpowiadać na cos czego sami nie wiecie.
Afera
2 lata temu
Afera taśmowa, która pokazała, że „państwo polskie istnieje tylko teoretycznie” a interes narodowy wyparty został interesem prywatnym biznesowo-politycznych elit.,,Afera Amber Gold – usilnie zamiatana pod dywan, Afera reprywatyzacyjna, Afera stoczniowa – czyli doprowadzenie polskich stoczni do upadku Afera hazardowa, Próba doprowadzenia LOT do upadłości, Afera autostradowa, która doprowadziła polskie firmy do upadłości, Afera stadionowa, Afera wyciągowa, Skok na OFE i ograbienie Polaków z połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w funduszach (153 mld zł), Afera z KGHM, Afera z Elewarrem, Afera stanowiskowa - Platforma wzięła 140 tysięcy stanowisk, PSL - 60 tysięcy!, Skandal z budową gazoportu w Świnoujściu i dostawami gazu z Kataru, Afera atomowa – Sam wybór lokalizacji trwał kilka lat, projekt budowy elektrowni atomowych pochłaniał ogromne pieniądze, które przeznaczano na tajemnicze cele. Jednym z nich jest przekazania 11 mln zł dla klubu sportowego, Podwyższenie podatku VAT do 23 proc. Na artykuły dziecięce wzrósł drastycznie z 8 do 23 proc., Gigantyczne zadłużenie kraju - z 530 mld zł do blisko 1 bln zł, Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców, Podniesienie akcyzy na paliwo, Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej, Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa), Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego, Nałożenie na Lasy Państwowe gigantycznego haraczu - podatek od przychodu, a nie dochodu, co miało wzbogacić budżet państwa o 800 mln zł , Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego, Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego, Podjęcie prac nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego, Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej, Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń, Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych, Podpisanie z Rosją fatalnej umowy gazowej, na mocy której mieliśmy najdroższy gaz w Europie, Zatajenie raportu obnażającego nieprawidłowości ZUS, Wyprzedaż majątku narodowego za prawie 60 mld zł – pozbywanie się spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów, Osłabianie bezpieczeństwa i ograniczenie potencjału militarnego, Przyjęcie ustawy o „bratniej pomocy” - tzw. ustawa 1066, pozwalająca na obecność w Polsce zagranicznych służb i funkcjonariuszy, Prowadzenie polityki zagranicznej, która uzależniała Polskę od silnych państw i osłabiała jej suwerenność, Kilkuletni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego, Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO, Masowa inwigilacja obywateli, Potężne osłabienie publicznej służby zdrowia, Wydłużenie obowiązku pracy o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn, pomimo protestów i wniosku o referendum ws. wieku emerytalnego, Wprowadzenie obowiązku szkolnego dla 6-latków, pomimo sprzeciwu społecznego, Ponad 2 mln Polaków żyło w skrajnej biedzie, w tym aż 700 tys. dzieci