Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Bitcoin to wynalazek na miarę maszyny parowej". Mocne opinie eksperta francuskiego banku

0
Podziel się:

BNP Paribas uważa, że technologia stojąca za Bitcoinem może sprawić, że istniejące firmy finansowe staną się zbędne.

"Bitcoin to wynalazek na miarę maszyny parowej". Mocne opinie eksperta francuskiego banku
(fdecomite/CC BY 2.0/Flickr.com)

Największy francuski bank BNP Paribas uważa, że technologia stojąca za Bitcoinem może sprawić, że istniejące firmy finansowe staną się zbędne. Potencjał nowej technologii dostrzega także Visa.

Analityk banku BNP Paribas Johann Palychata napisał w firmowym magazynie, że bitcoinowy blockchain "powinien być traktowany jako wynalazek podobnie jak maszyna parowa, czy silnik spalinowy”. Potencjał ten może całkowicie zmienić świat finansów.

Blockchain jest cyfrową bazą danych z zapisem wszystkich transakcji w historii. Jego kopia znajduje się na tysiącach komputerów i serwerów na całym świecie. Technologię tą można wykorzystać nie tylko w przypadku walut cyfrowych. Na przykład jeśli inwestorzy dostaną możliwość handlowania udziałami bezpośrednio pomiędzy sobą, brokerzy giełdowi staną się niepotrzebni.

Z nowymi technologiami eksperymentują już takie banki jak Santander i Barclays tłumacząc to szansą na poprawę jakości świadczonych usług. W maju pisaliśmy o Nasdaq, który zaczął eksperymentować z technologią łańcucha bloków. W czerwcu Nasdaq ogłosił partnerstwo z firmą Chain w celu implementacji pierwszych pilotażowych projektów opartych o blockchain w Nasdaq Private Market – niedawno utworzonym rynku który obsługuje transakcje w fazie pre-IPO, zanim firma wejdzie na giełdę.

Błędy w ewidencji finansowej mogą być kosztowne. - Naprawdę nie istnieje dobry system który może zapewnić, że wszystko jest robione dokładnie przez cały czas i można to prześledzić od samego początku - powiedział Brad Peterson, CIO Nasdaq. On i jego współpracownicy w Nasdaq uważają, że blockchain może być niezbędny dla takiego systemu.

Zainteresowanie technologią bitcoinową wyraził także dyrektor wykonawczy Visy. Jonathan Vaux powiedział podczas ubiegłotygodniowego wydarzenia WIRED Money w Londynie: - Jedną rzeczą o którą często mnie pytano jest Bitcoin. Ja widzę separację pomiędzy walutą i technologią która znajduje się pod spodem. Z punktu widzenia waluty, uważam, że jest to interesujące. Jako Visa to jest to co robimy - zarządzamy walutami.

Zarówno Vaux jak i sama Visa wyrażają zainteresowanie technologią blockchain. _ - _Ostatecznie, to czego szukamy to technologia i komponenty które możemy przenieść do naszej platformy i naszego rynku - powiedział Vaux.

Zobacz kurs Bitcoina od początku roku

Visa podobnie jak inne instytucje finansowe, oraz rządy jest zainteresowana w identyfikacji oszustw, oraz w cyfrowym potwierdzeniu odbioru, które może odnosić się do smart contractów na blockchainie, oraz technologii bazującej w chmurze w celu organizacji i rozliczania płatności online. Vaux wyjaśniał, że Visa będzie aktywnie patrzyć w te obszary, dla dobra klientów, oraz wzmocnienia swojej działalności.

wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)