Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bitcoin znowu w centrum uwagi. Jest rekord

0
Podziel się:

Coraz większe znaczenie wirtualna waluta ma w Afryce. Sprawdź dlaczego.

Bitcoin znowu w centrum uwagi. Jest rekord
(Antana / Flickr (CC BY-SA 2.0))

Wirtualna waluta znowu daje zarobić. To zachęca do inwestycji. W ostatnich dniach rekordowo duży kapitał udało się zebrać tajemniczej firmie wywodzącej się z Doliny Krzemowej. Rośnie też zainteresowanie handlem w różnych egzotycznych częściach świata. Eksperci oceniają, że Bitcoin największą przyszłość ma w Afryce.

W ciągu ostatniego tygodnia wartość Bitcoin wzrosła o 11 procent, do niespełna 300 dolarów. Aktualnie rynek cyfrowej waluty w 80-procentach kontrolowany jest przez chińskie giełdy.

Tygodniowe notowania Bitcoina w dolarach

Transakcje w dolarze stanowią 19 procent, natomiast wszystkie pozostałe waluty to zaledwie 1 procent wymian. Bitcoiny bardzo lubiane są także w Afryce. Emigranci z krajów afrykańskich zwracają się ku Bitcoinowi w celu przekazania pieniędzy rodzinom.

BitPesa to usługa pozwalająca na przesłanie Bitcoinów do Kenii i Ghany, a prowizja wynosi jedynie 3 procent. Dotychczas za tego typu transfery płacono średnio 12-procentową prowizję. Każdego miesiąca usłudze przybywa nawet 60 procent użytkowników. Elizabeth Rossiello, CEO BitPesa powiedziała dla BBC, że brak opcji płatności w Afryce prowadzi do adopcji Bitcoina.

W niektórych częściach Afryki rynek finansowy kontrolowany jest w nawet 50-procentach przez Western Union i MoneyGram, a karty kredytowe używane są przez mniej niż 3 procent populacji. Usługi takie jak PayPal nie są globalne i potrafią być bardzo kosztowne. 70 procent wszystkich transakcji w Kenii to są właśnie transakcje mobilne, dlatego uważa się, że Bitcoin największą przyszłość ma w Afryce.

Duży potencjał cyfrowych walut dostrzegany jest również na zachodzie. Blythe Masters, była dyrektor działu rynków towarowych J.P. Morgan Chase & Co. postanowiła odejść i przenieść się do firmy bitcoinowej Digital Asset Holdings LLC, gdzie objęła stanowisko dyrektora naczelnego. Według niej firma ta jest sposobem na połączenie technologii walut cyfrowych ze światem finansów związanym z Wall Street.

Niedawno pisaliśmy o rekordowej inwestycji w Coinbase. Startup zebrał 75 milionów dolarów w trzeciej rundzie finansowania jednocześnie ustanawiając rekord w branży walut cyfrowych. Jednym z inwestorów była wtedy Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych. W tym tygodniu rekord Coinbase został pobity przez tajemniczą firmę wywodzącą się z Doliny Krzemowej. 21 Inc. pochwaliło się zebraniem 116 milionów dolarów kapitału inwestycyjnego. Firma ta zapowiada pchnięcie Bitcoina ku masowej adopcji. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak czym dokładnie zajmuje się firma, co tworzy pole do różnorakich spekulacji.

Czytaj więcej w Money.pl

W ciągu ostatniego tygodnia wartość Bitcoin wzrosła o 11%, do niespełna 300 dolarów. Aktualnie rynek cyfrowej waluty w 80% kontrolowany jest przez chińskie giełdy.

Transakcje w dolarze stanowią 19%, natomiast wszystkie pozostałe waluty zaledwie to 1% wymian. Bitcoiny bardzo lubiane są także w Afryce. Emigranci z krajów afrykańskich zwracają się ku Bitcoinowi w celu przekazania pieniędzy rodzinom.

BitPesa to usługa pozwalająca na przesłanie Bitcoinów do Kenii i Ghany, a prowizja wynosi jedynie 3%. Dotychczas za tego typu transfery płacono średnio 12.3% prowizję. Każdego miesiąca usłudze przybywa nawet 60% użytkowników. Elizabeth Rossiello, CEO BitPesa powiedziała dla BBC, że brak opcji płatności w Afryce prowadzi do adopcji Bitcoina.

W niektórych częściach Afryki rynek finansowy kontrolowany jest w nawet 50% przez Western Union i MoneyGram, a karty kredytowe używane są przez mniej niż 3% populacji. Usługi takie jak PayPal nie są globalne i potrafią być bardzo kosztowne. 70% wszystkich transakcji w Kenii to są właśnie transakcje mobilne, dlatego uważa się, że Bitcoin największą przyszłość ma w Afryce.

Duży potencjał cyfrowych walut dostrzegany jest również na zachodzie. Blythe Masters, była dyrektor działu rynków towarowych J.P. Morgan Chase & Co. postanowiła odejść i przenieść się do firmy bitcoinowej Digital Asset Holdings LLC, gdzie objęła stanowisko dyrektora naczelnego. Według niej firma ta jest sposobem na połączenie technologii walut cyfrowych ze światem finansów związanym z Wall Street.

Niedawno pisaliśmy o rekordowej inwestycji w Coinbase, startup zebrał 75 milionów dolarów w trzeciej rundzie finansowania jednocześnie ustanawiając rekord w branży walut cyfrowych (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wall-street-stawia-na-bitcoin-zainwestowali,36,0,1698340.html)
. Jednym z inwestorów była wtedy Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych. W tym tygodniu rekord Coinbase został pobity przez tajemniczą firmę wywodzącą się z Doliny Krzemowej. 21 Inc. pochwaliło się zebraniem 116 milinów dolarów kapitału inwestycyjnego. Firma ta zapowiada pchnięcie Bitcoina ku masowej adopcji. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak czym dokładnie zajmuje się firma, co tworzy pole do różnorakich spekulacji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)