Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bitcoin zrobił krok w kierunku giełdy. Ważna decyzja Nasdaq OMX Group

0
Podziel się

Jest to kolejna informacja o współpracy giełd kryptowalutowych z tradycyjnymi .

Bitcoin zrobił krok w kierunku giełdy. Ważna decyzja Nasdaq OMX Group
(BTC Keychain / Flickr (CC BY 2.0))
bEsbmcJN

Giełdy zaczynają traktować cyfrowe waluty z większą powagą. Nasdaq OMX Group Inc. nawiązała współpracę z nowojorskim startupem bitcoinowym Noble Markets.

Platforma wymiany Bitcoin dostała dostęp do technologii Nasdaq, X-Stream. Noble skorzysta z tego samego oprogramowania które jest używane przez giełdy papierów wartościowych na całym świecie, pokrewny system działa na jednej z największych giełd kapitałowych - Nasdaq.

Jest to kolejna informacja o współpracy giełd bitcoinowych z tradycyjnymi giełdami. W styczniu pisaliśmy o rekordowej inwestycji w Coinbase, gdzie jednym z głównych inwestorów była Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych.

bEsbmcJP

- To jest wotum zaufania dla technologii Bitcoin - powiedział Bloombergowi główny strateg Convergex Group, Nicholas Colas - Teraz kiedy widać jak duże organizacje dostarczają technologię, jest odczucie, że Bitcoin zostanie tu z nami.

Rosnące znaczenie Bitcoina dostrzega także MasterCard. Firma w dorocznym raporcie amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd określa kryptowaluty jako jednego ze swoich głównych konkurentów. Bitcoin trafił do jednego worka razem z klasycznymi walutami, czekami, PayPalem, czy mPesa. MasterCard wyraża także zaniepokojenie potencjałem nowych technologii i pisze, że niedługo możemy spotkać się z gwałtownymi zmianami technologicznymi.

Czytaj więcej w Money.pl
Fed nie zaskoczył. Oto reakcja Wall Street Wielu członków Federalnego Komitetu Otwartego Rynku jest gotowa do dłuższego utrzymywania stóp procentowych w USA bez zmian.
Wartość bitcoina spada. Dlaczego? Miniona środa była najbardziej ruchliwym dniem na giełdach od trzech miesięcy.
bEsbmcKq
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)