Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Bitcoinowy guru" przekona polityków do cyfrowej waluty?

0
Podziel się:

Andreas Antonopoulos dyskutował w kanadyjskim Senacie o uregulowaniu bitcoina.

"Bitcoinowy guru" przekona polityków do cyfrowej waluty?
(Bitcoin Embassy/screen z YouTube)

Podczas 11 spotkania Senackiej Komisji Bankowej senatorowie przeprowadzili dyskusję z Andreasem Antonopoulos. Celem komisji jest ustalenie czy i ewentualnie jak należy regulować Bitcoin, oraz jakie możliwości i zagrożenia stwarza nowa technologia.

Na początku spotkania senator Irving Gerstein z dużym entuzjazmem przedstawił Andreasa Antonopoulosa: autora ponad 200 artykułów, gospodarza popularnego show Let's Talk Bitcoin. Książkę nazywanego _ guru bitcoina _ Antonopoulosa _ ˜Mastering Bitcoina _ będzie można kupić pod koniec grudnia.

We wprowadzeniu Antonopoulos wymienił zalety rozproszonego systemu finansowego i podkreślił, że to przez centralizację obecny system finansowy jest bardzo kruchy. Decentralizacja sprawia także, że system staje się bardziej bezpieczny. Następnie podkreślił, że Bitcoin nie jest nieregulowany. Jest regulowany niezmiennymi prawami matematyki.

Tradycyjnie już pojawiło się pytanie o pranie pieniędzy i możliwości finansowania terroryzmu. Ekspert przypomniał, że Bitcoin sam w sobie nie jest anonimowy, a przejrzystość jest łatwiejsza do wprowadzenia niż całkowita anonimowość.

Senator Douglas Black, w odpowiedzi na pytanie co trzeba zrobić, żeby rozwój technologii był kontynuowany i jakich regulacji oczekuje społeczność, usłyszał że najlepiej zaczekać aż technologia będzie lepiej zrozumiana przez wszystkich. Tymczasem 67-letni senator Campbell powiedział, że mimo tego, że jest to 11. spotkanie to wciąż tego nie rozumie, ale jego obawy zostały uspokojone anegdotą o zgłębianiu wiedzy o emailach przez mamę mówcy.

Widać, że senatorowie bardzo profesjonalnie podchodzą do tematu i zależy im na jak najlepszym zrozumieniu fenomenu walut kryptograficznych i wprowadzeniu sensownych regulacji. Przewodniczący komisji przyznał nawet, że kupił 0.18 BTC w Bitcoinowym bankomacie. Cała, prawie dwugodzinna dyskusja znajduje się na YouTube:

Podczas wcześniejszych spotkań komisja wysłuchała między innymi opinii Ministerstwa Finansów, Banku Kanady, przedstawicieli PayPal, Visa, MasterCard, oraz podmiotów związanych z Bitcoinem takich jak operatora płatności BitPay, Kanadyjskiej Ambasady Bitcoin, Bitcoin Foundation, czy producenta bankomatów BitAccess.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)