Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Facebook pracuje nad własnym bitcoinem. Konkurencję już wykosił

Facebook pracuje nad własnym bitcoinem. Konkurencję już wykosił

Mark Zuckerberg pracuje nad rozwojem nowych technologii. Fot. LLUIS GENE/AFP/EAST NEWS
Mark Zuckerberg pracuje nad rozwojem nowych technologii.

Najpierw Facebook zakazał reklamowania kryptowalut, a teraz sam zastanawia się nad stworzeniem własnego odpowiednika bitcoina. "Prace w tym kierunku są bardzo poważne" - donoszą zagraniczne media.

Facebook bada możliwość stworzenia własnej kryptowaluty, "wirtualnych żetonów", które umożliwiłyby miliardom użytkowników na całym świecie dokonywanie elektronicznych płatności - informuje serwis Cheddar, cytując informatora powiązanego ze sprawą.

Największy serwis społecznościowy na świecie zainteresował się kryptowalutami i stojącą za nimi technologią blockchain już rok temu. Wtedy jednak było to tylko badanie gruntu. Teraz Facebook ogłosił, że utworzył nowy zespół do rozwoju tej technologii.

Eksperci wskazują, że technologia blockchain mogłaby pomóc Facebookowi w rozwiązaniu ostatnich problemów z zarządzaniem danymi użytkowników. Efektem była afera z Cambridge Analytica.

Stworzenie samej kryptowaluty może mieć raczej drugorzędne znaczenie, tym bardziej, że tej koncepcji oficjalnie Facebook nie potwierdza. Może być więc "efektem ubocznym" rozwijania blockchaina.

Tak wygląda centrum danych Facebooka


 

Samo zainteresowanie Facebooka możliwością stworzenia własnej kryptowaluty jest tym ciekawsze, że na początku roku głośno było o zakazie reklamowaia kryptowalut w serwisie społecznościowym.

"Nowa polityka największego serwisu społecznościowego świata ma za zadanie powstrzymać promocję wszystkich produktów finansowych i usług, które często są związane "z wprowadzającymi w błąd lub oszukańczymi praktykami promocyjnymi, takimi jak opcje binarne, oferty publiczne tokenów i same kryptowaluty" - pisał Rob Leathern, menadżer produktowy Facebooka na oficjalnym blogu koncernu.

Tym samym Mark Zuckerberg na własnym podwórku wykosił już ewentualną konkurencję dla "facecoina".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

reklamy, facebook, bitcoin, kryptowaluty
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
Xardas
2018-07-03 08:40
100 srok za ogon by chciał ciągnąć.
ad vocem
2018-05-15 11:54
Już zadzieram kiecę i lecę.
BNL
2018-05-14 15:34
Nowe Fcoiny? A może facecoiny
Pokaż wszystkie komentarze (5)