Notowania

kryptowaluty
14-05-2018 (11:03)

Facebook pracuje nad własnym bitcoinem. Konkurencję już wykosił

"Prace w tym kierunku są bardzo poważne" - donoszą zagraniczne media.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LLUIS GENE/AFP/EAST NEWS)
Mark Zuckerberg pracuje nad rozwojem nowych technologii.

Najpierw Facebook zakazał reklamowania kryptowalut, a teraz sam zastanawia się nad stworzeniem własnego odpowiednika bitcoina. "Prace w tym kierunku są bardzo poważne" - donoszą zagraniczne media.

Facebook bada możliwość stworzenia własnej kryptowaluty, "wirtualnych żetonów", które umożliwiłyby miliardom użytkowników na całym świecie dokonywanie elektronicznych płatności - informuje serwis Cheddar, cytując informatora powiązanego ze sprawą.

Największy serwis społecznościowy na świecie zainteresował się kryptowalutami i stojącą za nimi technologią blockchain już rok temu. Wtedy jednak było to tylko badanie gruntu. Teraz Facebook ogłosił, że utworzył nowy zespół do rozwoju tej technologii.

Eksperci wskazują, że technologia blockchain mogłaby pomóc Facebookowi w rozwiązaniu ostatnich problemów z zarządzaniem danymi użytkowników. Efektem była afera z Cambridge Analytica.

Stworzenie samej kryptowaluty może mieć raczej drugorzędne znaczenie, tym bardziej, że tej koncepcji oficjalnie Facebook nie potwierdza. Może być więc "efektem ubocznym" rozwijania blockchaina.

Tak wygląda centrum danych Facebooka

Samo zainteresowanie Facebooka możliwością stworzenia własnej kryptowaluty jest tym ciekawsze, że na początku roku głośno było o zakazie reklamowaia kryptowalut w serwisie społecznościowym.

"Nowa polityka największego serwisu społecznościowego świata ma za zadanie powstrzymać promocję wszystkich produktów finansowych i usług, które często są związane "z wprowadzającymi w błąd lub oszukańczymi praktykami promocyjnymi, takimi jak opcje binarne, oferty publiczne tokenów i same kryptowaluty" - pisał Rob Leathern, menadżer produktowy Facebooka na oficjalnym blogu koncernu.

Tym samym Mark Zuckerberg na własnym podwórku wykosił już ewentualną konkurencję dla "facecoina".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: kryptowaluty, facebook, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-05-2018

BenhakerKolejnym etapem weryfikacji kont na "Pejs-booku" oprócz skanowania dokumentów i podwania prywatnych numerów telefonów będzie podanie … Czytaj całość

14-05-2018

JanTo będą landryny.

14-05-2018

BNLNowe Fcoiny? A może facecoiny

Rozwiń komentarze (5)

Wybrane dla Ciebie