Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Michał Świerczewski, prezes X-Kom dynamicznym przedsiębiorcą 2017

Michał Świerczewski, prezes X-Kom dynamicznym przedsiębiorcą 2017

Fot. materiały prasowe

Michał Świerczewski, współzałożyciel i prezes zarządu spółki x-kom, laureatem VI edycji nagrody "Dynamiczny Przedsiębiorca"; przyznawanej przez organizację audytorsko-doradczą Grant Thornton.

„Dynamiczny Przedsiębiorca” to jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w polskim biznesie, promujących właścicieli firm, którzy charakteryzują się innowacyjnym podejściem i szczególną odwagą decyzyjną w biznesowych aktywnościach.

Laureat wybierany jest z grona 1200 firm obsługiwanych każdego roku przez firmę audytorsko-doradczą Grant Thornton. O zwycięstwie decydują twarde dane, tzn. liczona w procentach dynamika przychodów z trzech ostatnich rozliczonych lat.

Michał Świerczewski od 15 lat z dużymi sukcesami działa w niezwykle konkurencyjnej branży sprzedaży sprzętu IT i elektroniki, zdominowanej przez największych światowych graczy.

Pomimo mocnej konkurencji, dzięki odważnym decyzjom biznesowym nie tylko udaje mu się utrzymywać silną pozycję firmy na rynku, ale wręcz rozwijać ją w niezwykłym tempie. Potwierdzają to dane, które pokazują, że w latach 2013-2015 dynamika x-kom wzrosła o 471% i już w 2015 r. przekroczyła miliard złotych, a w 2016 r. kontynuowała dynamiczne wzrosty. Ponadto sukces odniesiony w branży komputerowej stał się impulsem dla Świerczewskiego do stworzenia kolejnej polskiej marki – al.to.

Prezes x-kom został doceniony za konsekwentne budowanie przedsiębiorstwa, innowacyjne podejście, odwagę w podejmowaniu decyzji oraz duże osobiste zaangażowanie w realizację biznesowych projektów.

X-kom to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym i najczęściej wybierany sklep internetowy w Polsce.

Czytaj także
Polecane galerie