Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Nasdaq zapowiada wykorzystanie bitcoinowej technologii

0
Podziel się:

Nowy system handlu akcjami powstanie na bazie rozwiązania, na który od 6 lat ani razu nie udało się przeprowadzić skutecznego cyberataku.

Nasdaq zapowiada wykorzystanie bitcoinowej technologii
(ISOPIX/EAST NEWS)

Nasdaq ogłosił, że planuje stworzyć nowy, bezpieczny i efektywny system handlu akcjami na bazie rozwiązania, na który od 6 lat ani razu nie udało się przeprowadzić skutecznego cyberataku.

BlockChain to zdecentralizowana baza danych wykorzystywana pierwotnie przez Bitcoin. Wynalazek łańcucha bloków pozwala natychmiastowo przetwarzać transakcje, oraz zapisywać je bezpiecznie w formie cyfrowej. Branża finansowa coraz częściej zaczyna dostrzegać korzyści tej technologii. Nasdaq, który jest odpowiedzialny za prowadzenie giełdy, na której notowane są firmy technologiczne, poinformował, że zacznie korzystać z BlockChaina. Będzie w nim zapisywał dokumentacje Nasdaq Private Market, który obsługuje obrót akcjami w fazie pre-IPO, zanim firma wchodzi na giełdę.

"Technologia BlockChain zapewni szerokie możliwości kontroli integralności, zarządzania, oraz transferu praw własności" przeczytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy.

Nie oznacza to, ze firma zacznie wykorzystywać Bitcoin w operacjach. Użyta zostanie sama technologia łańcucha bloków. Niezawodność tej technologii potwierdza fakt, ze od 6 lat ani razu nie udało się przeprowadzić skutecznego ataku na sieć Bitcoin, podczas gdy według listy Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów FDIC w tym samym czasie w samych Stanach Zjednoczonych ofiarą ataków padło aż 491 banków.

Nie tylko Nasdaq jest zainteresowany nową technologią. Z łańcuchem bloków eksperymentuje także między innymi firma IBM, która chce ją wykorzystać w swoim koncepcie internetu rzeczy. IBM wykorzystując technologię Bitcoina ma także pracować nad swoim własnym systemem płatniczym, z którego miałby korzystać sektor bankowy. Duże inwestycje w kierunku badań nad cyfrowymi walutami poczynił także amerykański bank USAA.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)