Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Notowania złotego. Pozytywna decyzja agencji S&P

0
Podziel się:

Zobacz, jak wpłynie to na wycenę krajowych obligacji.

Notowania złotego. Pozytywna decyzja agencji S&P
(Fotolia)
bEIWHdSJ

Decyzja agencji ratingowej Standard & Poor's o podniesieniu perspektywy polskiego ratingu powinna wspierać złotego - oceniają ekonomiści. Zdaniem dilerów obligacji większy wpływ od decyzji S&P mają piątkowe dane z USA, które w połączeniu z podażą skarbowych papierów wartościowych na ten tydzień, mogą skutkować osłabieniem rynku.

_ - Decyzja S&P o podniesieniu perspektywy polskiego ratingu do pozytywnej powinna wspierać złotego _ - napisano w porannym raporcie Banku Pekao.

W piątek agencja ratingowa Standard & Poor's podniosła perspektywę polskiego ratingu ze stabilnej do pozytywnej. Agencja potwierdziła ratingi Polski na poziomie _ A-/A-2 _ w walutach obcych oraz _ A/A-1 _ w walucie krajowej. Również w piątek agencja Fitch Fitch potwierdziła rating Polski na poziomie _ A minus _ dla długu w walucie obcej i _ A _ w walucie krajowej. Perspektywa ratingów Fitch jest stabilna.

bEIWHdSL

Ubiegłotygodniowe notowania walut (przed decyzją S&P)

Zdaniem dilerów obligacji polski rynek może się osłabiać._ - Większy wpływ na nasz dług od decyzji S&P mają piątkowe dane z USA _ - ocenił w rozmowie z PAP Sebastian Cichy, diler SPW w BNP Paribas.

W piątek Departament Pracy USA podał, że w styczniu liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych wzrosła o 257 tys., podczas gdy w grudniu wzrosła o 329 tys., po korekcie z 252 tys. Stopa bezrobocia wzrosła do 5,7 proc. Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 5,6 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 230 tys.

_ - W połączeniu z ogłoszoną na ten tydzień podażą skarbowych papierów wartościowych może to oznaczać osłabienie naszych obligacji _ - dodał Cichy.

bEIWHdSR

Z miesięcznego planu podaży SPW wynika, że MF w czwartek, 12 lutego, zaoferuje obligacje za 3,0-6,0 mld zł. Szczegóły aukcji resort poda dwa dni przed przetargiem.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bEIWHdTm
wiadomości
waluty
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)