Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
PayPal wspiera Bitcoin, cena rośnie

PayPal wspiera Bitcoin, cena rośnie

Fot. Zach Copley/Flickr

Dwa tygodnie temu Braintree - firma zależna od PayPala - nawiązała współpracę z Bitcoinowym operatorem płatności Coinbase. W ubiegłym tygodniu PayPal ogłosił z kolei, że nawiązał współpracę z liderami płatności Bitcoin - serwisami BitPay, Coinbase i GoCoin.

Scott Ellison na blogu PayPala napisał, że w tym roku było bardzo głośno o cyfrowych walutach i nie bez powodu. Pojawiło się wiele pytań o akceptację Bitcoinów przez firmę. Współpraca z zaufanymi liderami branży jest kolejnym krokiem który pomoże sprzedawcom akceptować płatności w Bitcoinach.

Nie oznacza to jednak, że PayPal dodał Bitcoin do swojego cyfrowego portfela. Na blogu przeczytamy, że PayPal od zawsze wspierał innowacje i zawsze w sposób który gwarantuje większe bezpieczeństwo i niezawodność. Dlatego właśnie firma zdecydowała się na wsparcie Bitcoina. Na początek integracja z Bitcoinem poprzez PayPal Payments Hub jest dostępna tylko dla sprzedawców w północnej Ameryce, ale z czasem możliwość ta pojawi się także na pozostałych kontynentach.

Firmy, z którymi PayPal nawiązał współpracę działają w ten sposób, że umożliwiają płatności Bitcoinami przejmując na siebie ryzyko kursowe, a sprzedawca może otrzymać wypłatę w dowolnej walucie, obsługiwanej przez pośredników.

BitPay jest firmą założoną w 2011 roku w Atlancie. W 33 krajach świadczy usługi ponad 40000 przedsiębiorcom takim jak Wordpress, Virgin Galactic, Gyft, czy Shopify. Coinbase chwali się 1,6 milionami użytkowników i 36,000 przedsiębiorców, a GoCoin z siedzibą w Singapurze umożliwia dodatkowo płatności nie tylko w Bitcoinie ale także w Litecoinie i Dogecoinie.

Informacja ze strony PayPala spowodowała wzrost wartości Bitcoina i Litecoina. W ciągu zaledwie godziny cena Bitcoin wzrosła średnio o 12 procent. Na polskich giełdach zaobserwowaliśmy wzrost z 1300 do około 1450 złotych. Litecoin podrożał z 4.1 dolara do 4.8 na giełdzie BTC-E.

Czytaj więcej w Money.pl

paypal, bitcoin
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie
jcbudrys
78.9.119.* 2014-10-06 14:24
Spada, ale jest to dobra okazja by kupić, czy może jeszcze poczekać, bo spadnie bardziej? Odwieczny dylemat.
MariuszM
89.71.64.* 2014-10-06 14:14
Właśnie spada cena na gieldach np: nevbit.com
Cena po niżej 1000 PLN..
Gajver
84.38.105.* 2014-10-03 06:52
Co rośnie?? Chyba komuś w spodniach, bo ja widzę spadek po minimalnym wzroście, o 1450zł chyba ktoś śnił :)
Zobacz więcej komentarzy (4)