Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PayPal wspiera Bitcoin, cena rośnie

0
Podziel się:

Potentat płatności internetowych ogłosił nawiązanie współpracy z trzema firmami z rynku kryptowalut.

PayPal wspiera Bitcoin, cena rośnie
(Zach Copley/Flickr)

Dwa tygodnie temu Braintree - firma zależna od PayPala - nawiązała współpracę z Bitcoinowym operatorem płatności Coinbase. W ubiegłym tygodniu PayPal ogłosił z kolei, że nawiązał współpracę z liderami płatności Bitcoin - serwisami BitPay, Coinbase i GoCoin.

Scott Ellison na blogu PayPala napisał, że w tym roku było bardzo głośno o cyfrowych walutach i nie bez powodu. Pojawiło się wiele pytań o akceptację Bitcoinów przez firmę. Współpraca z zaufanymi liderami branży jest kolejnym krokiem który pomoże sprzedawcom akceptować płatności w Bitcoinach.

Nie oznacza to jednak, że PayPal dodał Bitcoin do swojego cyfrowego portfela. Na blogu przeczytamy, że _ PayPal od zawsze wspierał innowacje i zawsze w sposób który gwarantuje większe bezpieczeństwo i niezawodność _. Dlatego właśnie firma zdecydowała się na wsparcie Bitcoina. Na początek integracja z Bitcoinem poprzez PayPal Payments Hub jest dostępna tylko dla sprzedawców w północnej Ameryce, ale z czasem możliwość ta pojawi się także na pozostałych kontynentach.

Firmy, z którymi PayPal nawiązał współpracę działają w ten sposób, że umożliwiają płatności Bitcoinami przejmując na siebie ryzyko kursowe, a sprzedawca może otrzymać wypłatę w dowolnej walucie, obsługiwanej przez pośredników.

BitPay jest firmą założoną w 2011 roku w Atlancie. W 33 krajach świadczy usługi ponad 40000 przedsiębiorcom takim jak Wordpress, Virgin Galactic, Gyft, czy Shopify. Coinbase chwali się 1,6 milionami użytkowników i 36,000 przedsiębiorców, a GoCoin z siedzibą w Singapurze umożliwia dodatkowo płatności nie tylko w Bitcoinie ale także w Litecoinie i Dogecoinie.

Informacja ze strony PayPala spowodowała wzrost wartości Bitcoina i Litecoina. W ciągu zaledwie godziny cena Bitcoin wzrosła średnio o 12 procent. Na polskich giełdach zaobserwowaliśmy wzrost z 1300 do około 1450 złotych. Litecoin podrożał z 4.1 dolara do 4.8 na giełdzie BTC-E.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)