Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protest lekarzy. Chcą im podnieść składkę na samorząd lekarski

0
Podziel się:

Naczelna Izba Lekarska podjęła decyzję o zwiększeniu jej z 40 do 60 złotych miesięcznie.

Protest lekarzy. Chcą im podnieść składkę na samorząd lekarski
(thelinke/iStockphoto)

W trakcie posiedzenia 5 września Naczelna Izba Lekarska podjęła decyzję o zwiększeniu składki z 40 do 60 złotych miesięcznie. Lekarze się na to nie zgadzają.

_ - Problemem nie jest kwota, tylko brak komunikacji między lekarzami a samorządem _ - mówi doktor nauk medycznych Magda Wiśniewska, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Szczecinie. Dodaje, że lekarze oczekują wyjaśnienia na jaki cel zostaną przeznaczone ich pieniądze, czy wrócą do nich pod postacią szkoleń czy bezpłatnej opieki prawnej.

Obok szczecińskich lekarzy, krytyczne zdanie wobec podniesienia kwoty składki wyrazili członkowie Okręgowych Izb Lekarskich w Katowicach, Bydgoszczy, Kielcach i Bielsku Białej - wymienia doktor Magda Wiśniewska_ . - Na portalu konsylium24.pl ponad 12 tysięcy medyków podpisało petycję, co jak na 100 tysięcy lekarzy jest dużym procentem _.

Naczelna Izba Lekarska tłumaczy zwiększenie wysokości składki inflacją, większą obsługą prawną i 6 letnim okresem bez zmiany opłaty. Protest lekarzy nie będzie w żaden sposób dotkliwy dla pacjentów.

Lekarze liczą na porozumienie się z Naczelną Izbą Lekarską przed kolejną radą, która odbędzie się 17 października. Jeśli nie zostaną spełnione ich żądania zdecydują się na zwołanie Nadzwyczajnego Krajowego Zjazdu Lekarzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Ministerstwo pokazało dane o deficycie. Zgodne z prognozami? Resort Mateusza Szczurka podliczył stan budżetu po sierpniu.
"Młodzież ma mniejsze szanse na sukces" Przeciwnego zdania było 38 procent badanych. 8 procent, że takie same, a 5 procent nie miało zdania - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
Ebola w USA? Tyle osób mogło mieć kontakt Do tej pory mówiono jedynie o 18 takich przypadkach - podała stacja NBC News.
wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)