Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Marcin Łukasik
Marcin Łukasik
|
aktualizacja

Batalia o nowe stawki VAT. "Najpopularniejsze soki podrożałyby"

Rząd wstrzymał pracę nad uporządkowaniem stawek podatku VAT. - Nowe stawki VAT nie cieszą przede wszystkim producentów jabłek oraz soków, bo te popularne soki podrożałyby - wskazywała w programie "Money. To się liczy" Małgorzata Samborska, doradca podatkowy Grant Thornton. Ekspertka wskazuje, że nowe stawki VAT wzbudzają także kontrowersje u piekarzy i producentów pieczywa.

5
Podziel się:
KOMENTARZE
(5)
Vivant
5 lata temu
z tego co wiem to miały podrożeć "soki" z zawartoscią owocow 25 % i mniej, czyli shit słodzony cukrem/ jeszcze nie tak źle/ ale najczęściej syropem glukozowo fruktozowym/syf/, oczywiście z chemią,, farbkami etc. O co ten szum, w obronie "popularnych soków". Soki 100% miały zostać bez zmian czy nawet być tańsze. Na tych pseudo sokach zarabia się najlepiej więc lobby procentów robią szum, ot cała prawda i dziwię się że rząd się ugina zamiast tlumaczyć. Oczywiście każda z okazja dobra by dowalić PISowi. Za wiele mu się należy, ale za to konkretnie to nie.
Stypa
5 lata temu
Super. Socjalizm rozdawniczy a potem wszystko w górę. Jak za Gierka. Kaczyński nie ma zielonego pojęcia o budżecie domowym a co dopiero całego kraju. To facet który wpędzi najukochańszą Rzeczpospolitą do grobu :(
Basia
5 lata temu
Hi hi teraz wykoncza sadownikow wiśnie padły teraz pora na jabłka
Lajtowo
5 lata temu
Polska jabłkami stoi a nie mamy 100% soku z jabłek na rynku. Tylko napoje jabłkowe z woda i cukrem wymieszane. O co chodzi w tym kraju. ???
Lolo
5 lata temu
A niech wszystko, drożeje te pisowskie mordy są gotowe na wszystko, aby obronić swego kryształowego kryminaliste. 🤣