Notowania

banaś
25.10.2019 07:18

Afera Banasia. Jeden z najbliższych współpracowników Banasia miał kierować mafią VAT-owską

Jeden z najbliższych współpracowników Mariana Banasia z czasów, gdy ten pracował w Ministerstwie Finansów, miał kierować mafią VAT-owską, a obecnie siedzi w areszcie. Prokuratura podejrzewa go o kierowanie grupą przestępczą, która miała wyłudzić 5 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)

Urzędnicy zajmujący wysokie stanowiska w Ministerstwie Finansów dopuszczali się oszust podatkowych, okradając państwo z podatku VAT - twierdzi "Rzeczpospolita".

Jak ustalił dziennik, od dwóch lat trwa śledztwo w sprawie wyłudzeń VAT przez grupę przestępczą, którą mieli kierować wysocy urzędnicy resortu finansów. Zarzuty usłyszało już 15 osób, w tym dwaj podwładni prezesa NIK Mariana Banasia z czasów, gdy pracował w ministerstwie, a także szef jednego z największych urzędów skarbowych w Polsce. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Zachodniopomorski Wydział Prokuratury Krajowej w Szczecinie i Centralne Biuro Śledcze Policji.

Wykorzystując fikcyjny obrót sztuczną biżuterią i tarcicą, grupa złożona z urzędników resortu miała wyłudzić 5 mln 860 tys. zł. Zdaniem prokuratury proceder prowadzili Arkadiusz B. i Krzysztof B.

- Są podejrzani o zorganizowanie i kierowanie grupą przestępczą, która wyłudzała podatek VAT oraz brała udział w oszustwach podatkowych - potwierdziła gazecie Prokuratura Krajowa.

Podejrzani mieli dopuszczać się wyłudzeń VAT od listopada 2015 r. do sierpnia 2018 r.. W tym czasie pracowali w Ministerstwie Finansów i oficjalnie ścigali nieuczciwych podatników.

Obaj mężczyźni byli zatrudnieni w ministerstwie na wysokich stanowiskach kierowniczych. Arkadiusz B. był dyrektorem Krajowej Szkoły Skarbowości, a Krzysztof B. wicedyrektorem Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i Kontroli Gier.

Marian Banaś, do niedawna minister finansów, a od września prezes Najwyższej Izby Kontroli, jest podobno zaskoczony zarzutami wobec swoich byłych urzędników.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2019

m-53Bardzo ładne "sugestie" i próba powiązania. Przypominam. Rząd Szydło od połowy listopada 2015. Jeżeli panowie Arkadiusz i Krzysztof robili … Czytaj całość

25-10-2019

Ale hecaTe miliardy które miały trafić do budżetu państwa z walki z mafiami vatowskimi to zwykłe oszustwo. Rzucili na rynek około 90 miliardów złotych i z … Czytaj całość

25-10-2019

Ale złodziejstwo PiSTo tak wyglądała walka z mafią vatowską ala PiS. Himalaje hipokryzji. To tak jakby strażak podpalał dom a póznie biegł do pożaru go gasić. Coś … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (46)