Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
WZI
|

Fiskus będzie szukał dochodów z kryptowalut

86
Podziel się

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", ministerstwo finansów i OECD pracują nad przepisami, które mają pomóc w ściąganiu podatków od dochodu z kryptowalut. Poprzednie rozwiązania nie zdały egzaminu.

Fiskus będzie szukał dochodów z kryptowalut
Szykują się zmiany w opodatkowaniu kryptowalut. (Photo Illustration by Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bDyKhzat

"Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do projektu nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Nowe przepisy mają dać skarbówce prawo do występowania do banków o udostępnienie informacji dotyczących dochodów z kryptowalut.

"Co więcej, urzędnicy będą mogli o to wnioskować już wtedy, gdy postępowanie toczy się w sprawie, a nie jak dotychczas przeciw konkretnej osobie" - mówi DGP Jakub Wirski, doradca podatkowy z Gardens Tax & Legal. "Zainteresowanie fiskusa będzie więc dotyczyć znacznie większej liczby transakcji niż dotychczas"

bDyKhzav
Zobacz także: Anna Streżyńska: blockchain to bardzo ciekawa, dobra technologia

Inną zmianę w sprawie ściągania podatków od dochodu z kryptowalut szykuje Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Plany zakładają współpracę urzędów skarbowych na całym świecie, które miałyby monitorować transakcje na giełdach kryptowalut i wymieniać się informacjami.

bDyKhzaB

"Miałoby to odbywać się automatycznie, w ramach standardu CRS (ang. Common Reporting Standard), który Polska i inne państwa stosują już dziś do pozyskania informacji o dochodach ukrywanych za granicą na kontach bankowych. OECD planuje przedstawić zmodyfikowany o takie informacje standard CRS już w 2021 r." - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

bDyKhzaW
KOMENTARZE
(86)
Zając Rozczoc...
2 miesiące temu
Należy natychmiast opodatkować kościół katolicki. Wstrzymać jakiekolwiek dotacje i nałożyć podatki od darowizn, datków, od wartości lokali (np 10% rocznie), od gruntów itd. Mamy miliardy do ściągnięcia i ty co roku, a pasożyty w sutannach będą się cieszyć że płacą podatki na równi z Polakami.
Polska nie wy...
2 miesiące temu
Zrujnowali do dpółki z PO Polskę, a teraz za wszelką cenę chcą Polaków totalnie inwigilować i okradać.
Zniewolony kr...
2 miesiące temu
A kler jak zawsze: 160 000 hektarów gruntów i miliardy rocznie z naszych podatków.
bDyKhzaX
Kazimierz
2 miesiące temu
Od dochodów z wirtualnych pieniędzy państwo powinno dostawać równie wirtualne podatki. Niech sobie za nie kupuje wirtualne limuzyny.
psifiskus
2 miesiące temu
Kiedy opodatkują pana Rydzyka? Tak się grzecznie pytam...
...
Następna strona