Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
WZI
|

Fiskus będzie szukał dochodów z kryptowalut

86
Podziel się

Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", ministerstwo finansów i OECD pracują nad przepisami, które mają pomóc w ściąganiu podatków od dochodu z kryptowalut. Poprzednie rozwiązania nie zdały egzaminu.

Fiskus będzie szukał dochodów z kryptowalut
Szykują się zmiany w opodatkowaniu kryptowalut. (Photo Illustration by Jakub Porzycki/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bEgvSBNN

"Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do projektu nowelizacji ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Nowe przepisy mają dać skarbówce prawo do występowania do banków o udostępnienie informacji dotyczących dochodów z kryptowalut.

"Co więcej, urzędnicy będą mogli o to wnioskować już wtedy, gdy postępowanie toczy się w sprawie, a nie jak dotychczas przeciw konkretnej osobie" - mówi DGP Jakub Wirski, doradca podatkowy z Gardens Tax & Legal. "Zainteresowanie fiskusa będzie więc dotyczyć znacznie większej liczby transakcji niż dotychczas"

bEgvSBNP
Zobacz także: Anna Streżyńska: blockchain to bardzo ciekawa, dobra technologia

Inną zmianę w sprawie ściągania podatków od dochodu z kryptowalut szykuje Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

Plany zakładają współpracę urzędów skarbowych na całym świecie, które miałyby monitorować transakcje na giełdach kryptowalut i wymieniać się informacjami.

bEgvSBNV

"Miałoby to odbywać się automatycznie, w ramach standardu CRS (ang. Common Reporting Standard), który Polska i inne państwa stosują już dziś do pozyskania informacji o dochodach ukrywanych za granicą na kontach bankowych. OECD planuje przedstawić zmodyfikowany o takie informacje standard CRS już w 2021 r." - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEgvSBOq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(86)
Marek W.
7 miesięcy temu
Nie dadzą rady nic ściągnąć, tym bardziej, że jak się skaka na kryptoderywaty w ramach parasola nie ma podatku. Póki nie mienisz na stare waluty, nic nie płacisz, a kupując np. na ali z revoluta w krypto robisz tunel by płacić z australii i masz fiskusa w dupie. Teoretycznie jestem milionerem, ale mam świadomość, że to łatwe pieniądze i stosuję je tylko do kupowania towarów z zagranicy :)
Asad
7 miesięcy temu
Najpierw uciekłem z produkcją i rezydencją podatkową do innego kraju, teraz trzeba będzie uciekać z kryptowalutami na Maltę... To The moon hehe
👎👎👎👎
7 miesięcy temu
Przypomnę tylko, że Kościół podatków nie płaci, niezależnie, czy z tacy, kryptowalut, czy innych operacji finansowych. Kościół jest na uprzywilejowanej w stosunku do zwykłego podatnika pozycji.
bEgvSBOr
Kazik
7 miesięcy temu
Kasa, którą dostaję na konto jest opodatkowana. Idę kupić telewizor za opodatkowane wcześniej pieniądze, buch 23% dodatkowego podatku. Idę wpłacić kase na lokatę, która da mi 0,5% rocznie a po wszystkim buch, 19% podatku Belki. Nie dajmy sobie zabrać pieniądza papierowego- to jest kolejny cel a to ostatni bastion wolności. Podatki w tej formie, która mamy obecnie to jest moim zdaniem kradzież.
gox
7 miesięcy temu
Super, mi upadek ostatjiej giełdy pożarł bitcoina. W takim razie składam sprawę na policję bo to będzie strata....
...
Następna strona