Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Koniec z nieopodatkowanymi zakupami przez internet. W 2021 r. duże zmiany

133
Podziel się

Sklep internetowy sprzedający towar do konsumentów z UE będzie musiał rozliczyć VAT przez specjalną platformę. Trudniej będzie uniknąć podatku od dostaw z Ali Express – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Koniec z nieopodatkowanymi zakupami przez internet. W 2021 r. duże zmiany
Zmiany mają obowiązywać od lipca 2021 r. (WP)
bDeHxPWt

Jak informuje gazeta, zniknie zwolnienie z VAT dla importowanych towarów o wartości nieprzekraczającej 22 euro.

Zmiany mają obowiązywać od lipca 2021 r. – tak wynika z wykazu prac Rady Ministrów. Są one nakierowane na platformy, takie jak AliExpress, z których coraz chętniej korzystają europejscy konsumenci.

Działalność prowadzona jest przez firmy, które nie posiadają siedziby i stałego miejsca prowadzenia działalności, fiskus często z tego tytułu w ogóle nie dostaje podatku.

bDeHxPWv

Money. To się liczy: Rok 2021 pełen nowych podatków

Jak czytamy w „DGP” zmiany mają dotyczyć przede wszystkim obowiązków w zakresie VAT od dostaw towarów i świadczenia usług przez internet.

Rozszerzona ma zostać procedura szczególna MOSS, stosowana obecnie wyłącznie do usług telekomunikacyjnych, nadawczych oraz świadczonych drogą elektroniczną.

Co to oznacza? Przede wszystkim zniknie zwolnienie z podatku dla importowanych towarów o niskiej wartości, nieprzekraczającej 22 euro, w tym zamawianych na popularnych platformach internetowych spoza Unii.

bDeHxPWB

Będą też inne zmiany uszczelniające system poboru VAT od importu.

Podatnicy, którzy za pomocą platformy handlowej będą pośredniczyć w sprzedaży na odległość, na rzecz unijnych konsumentów, towarów importowanych w przesyłkach o rzeczywistej wartości nieprzekraczającej 150 euro, będą musieli sami pobrać i wpłacić podatek - informuje dziennik.

bDeHxPWW
vat
podatki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(133)
Kupujący
5 dni temu
Wszystko, co miałem kupić w Chinach. już mam. Najwyżej już nie kupię, ale temu ZŁODZIEJOWI... POLSCE, nie zapłacę żadnych pieniędzy.
piko
5 dni temu
Znaczy się Amazon wchodzi do Polski, ale trzeba będzie zamawiać na platformie niemieckiej.
skania
5 dni temu
tylko większość idzie z chin jako prezent. na allegro jest masa sprzedawców którzy tylko pośredniczą i czemu nimi się US nie zajmie
bDeHxPWX
as
5 dni temu
ciągle tylko nowe podatki
SZOK
5 dni temu
HEHE A CHINY ZNÓW GÓRĄ TAM BĘDZIE TANIO I BEZ PODATKU
Najnowsze komentarze (133)
covitsrovit
2 dni temu
wszystko z nas zedrą widzicie pisowi?
pk
2 dni temu
Nawojują tyle, że będzie się kupować z oddzialu AliExpress w Czechach czy Hiszpani.
Polak
2 dni temu
W naszym rządzie pracują dziwni ekonomiści ! Od lat gotowe wyroby są sprowadzane z Chin i tym podobnych krajów JAKO ODPADY DO RECYKLINGU !!!! powoduje to brak wnoszenia opłat celnych , akcyzowych i Vatu !!!!!!! W Polsce jest to tylko ładnie pakowane i sprzedawane w sieciowych sklepach !!!!!! obuwniczych i tekstylnych i elektronicznych. Na terenie Polski są ogromne wielohektarowe pomieszczenia magazynowe gdzie od dawna sprowadza się i magazynuje towar z nieopłaconym podatkiem itd . Wystarczy tego na lata handlu i na wykończenie całej polskiej rodzimej produkcji . Ktoś udaje ,że tego nie widzi !!!! ale miliardy złotych są tracone na rzecz układu dalekowschodniego !!!! Potem lament ,że wszędzie chińszczyzna ...ale to my ją dotujemy i zachęcamy świat przestępczy do korumpowania urzędników !!!!!!!!!!!!!
ttt
3 dni temu
będą kupowali z Ali przez Litwę - tam są wyspecjalizowane sklepy aby nie płacić cła w Unii
mop
3 dni temu
Liczę na Chińczyków i ich rozsadek. Natychmiast wprowadza cła na towary sprowadzone z Polski. Nie dadzą się okraść dojnej zmianie.
dab
3 dni temu
Byle tylko okraść zwykłego polskiego szaraczka, chcącego zaoszczędzić. OTO POLSKA
adas
3 dni temu
Rzeczy z Ali można kupić dwa razy taniej a nie raz i cztery a takie Polskie cwaniaczki wystawiają cenę z kosmosu to ich trzeba kontrolować. Ostatnio kupiłem sweter za 75 zł a w Polsce 155 więc proste że kupuje tam.
Ali priorytet
3 dni temu
z czegoś 500+ trzeba opłacić. brawo dla wyborców i głosujących na PiS
bDeHxPWP
Aga
3 dni temu
Jrstem za
agaa
3 dni temu
Szkoda czasu, kupuj ubrania na mimossa pl , wpisujac w koszyku kod jesien2020 dostaniesz - 50% na cale zakupy !
dddd
3 dni temu
Amazon rozprawi sie z handlem w Polsce. Tylko niech juz wreszcie sie pojawi u nas.
wfeef
3 dni temu
Teraz niech rząd sprowadza towary na polski rynek a nie ,,firmowi kowalscy " od tego są wybrani !!!!!!!!! .Poco płacić Mafi za nic !!!!!! Niech rzadowi Mafiozi sprowadzają towar jak się panoszą w kraju !!!!!!!
kazeks
3 dni temu
Na chwilę obecną już się nie opłaca zamawiać w Chinach !!! A oni chcą wprowadzić vat ??? ŚECH NA SALI !!!
Tak jedt
3 dni temu
Idiotyzm do kwadratu. Jeśli kupimy drobiazgi w Chinach mamy więcej kasy na kupno pralki lidowki czy tv w kraju... Albo mebli. Skoro wszystko będziemy mieli kupować tu z dodatkowym vstem to kupimy tego mniej a po drugie zostanie mniej na towary droższe... Czy portfel mamy z gumy jak rząd który drukuje w piwnicach miliardy...
...
Następna strona