Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Katarzyna Kalus
|

Koniec z nieopodatkowanymi zakupami przez internet. W 2021 r. duże zmiany

133
Podziel się:

Sklep internetowy sprzedający towar do konsumentów z UE będzie musiał rozliczyć VAT przez specjalną platformę. Trudniej będzie uniknąć podatku od dostaw z Ali Express – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

Koniec z nieopodatkowanymi zakupami przez internet. W 2021 r. duże zmiany
Zmiany mają obowiązywać od lipca 2021 r. (WP)

Jak informuje gazeta, zniknie zwolnienie z VAT dla importowanych towarów o wartości nieprzekraczającej 22 euro.

Zmiany mają obowiązywać od lipca 2021 r. – tak wynika z wykazu prac Rady Ministrów. Są one nakierowane na platformy, takie jak AliExpress, z których coraz chętniej korzystają europejscy konsumenci.

Działalność prowadzona jest przez firmy, które nie posiadają siedziby i stałego miejsca prowadzenia działalności, fiskus często z tego tytułu w ogóle nie dostaje podatku.

Zobacz także: Money. To się liczy: Rok 2021 pełen nowych podatków

Jak czytamy w „DGP” zmiany mają dotyczyć przede wszystkim obowiązków w zakresie VAT od dostaw towarów i świadczenia usług przez internet.

Rozszerzona ma zostać procedura szczególna MOSS, stosowana obecnie wyłącznie do usług telekomunikacyjnych, nadawczych oraz świadczonych drogą elektroniczną.

Co to oznacza? Przede wszystkim zniknie zwolnienie z podatku dla importowanych towarów o niskiej wartości, nieprzekraczającej 22 euro, w tym zamawianych na popularnych platformach internetowych spoza Unii.

Będą też inne zmiany uszczelniające system poboru VAT od importu.

Podatnicy, którzy za pomocą platformy handlowej będą pośredniczyć w sprzedaży na odległość, na rzecz unijnych konsumentów, towarów importowanych w przesyłkach o rzeczywistej wartości nieprzekraczającej 150 euro, będą musieli sami pobrać i wpłacić podatek - informuje dziennik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
vat
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(133)
covitsrovit
4 lata temu
wszystko z nas zedrą widzicie pisowi?
pk
4 lata temu
Nawojują tyle, że będzie się kupować z oddzialu AliExpress w Czechach czy Hiszpani.
Polak
4 lata temu
W naszym rządzie pracują dziwni ekonomiści ! Od lat gotowe wyroby są sprowadzane z Chin i tym podobnych krajów JAKO ODPADY DO RECYKLINGU !!!! powoduje to brak wnoszenia opłat celnych , akcyzowych i Vatu !!!!!!! W Polsce jest to tylko ładnie pakowane i sprzedawane w sieciowych sklepach !!!!!! obuwniczych i tekstylnych i elektronicznych. Na terenie Polski są ogromne wielohektarowe pomieszczenia magazynowe gdzie od dawna sprowadza się i magazynuje towar z nieopłaconym podatkiem itd . Wystarczy tego na lata handlu i na wykończenie całej polskiej rodzimej produkcji . Ktoś udaje ,że tego nie widzi !!!! ale miliardy złotych są tracone na rzecz układu dalekowschodniego !!!! Potem lament ,że wszędzie chińszczyzna ...ale to my ją dotujemy i zachęcamy świat przestępczy do korumpowania urzędników !!!!!!!!!!!!!
ttt
4 lata temu
będą kupowali z Ali przez Litwę - tam są wyspecjalizowane sklepy aby nie płacić cła w Unii
mop
4 lata temu
Liczę na Chińczyków i ich rozsadek. Natychmiast wprowadza cła na towary sprowadzone z Polski. Nie dadzą się okraść dojnej zmianie.
...
Następna strona