Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Klaudia Zawistowska
|
aktualizacja

PIT 2018: Urząd Skarbowy wypełni za nas deklarację

3
Podziel się:

PIT za 2018 rok rozliczy za nas Urząd Skarbowy. Koniec stania w kolejkach i trudnych wyliczeń - wszystko dzięki nowemu systemowi e-PIT.

PIT 2018: Urząd Skarbowy wypełni za nas PIT-37 i PIT-38. Wszystko dzięki systemowi e-PIT.
PIT 2018: Urząd Skarbowy wypełni za nas PIT-37 i PIT-38. Wszystko dzięki systemowi e-PIT. (East News, Adam Wysocki)

PIT 2018: Urząd Skarbowy wypełni za nas deklarację

Rozliczenie PIT za 2018 rok może być o wiele łatwiejsze niż rok wcześniej. Wszystko dzięki systemowi e-PIT.
Jak działa system e-PIT? To bardzo proste. Urząd Skarbowy uzupełni za nas deklarację PIT w systemie internetowym. Dane potrzebne do dokumentów pobierze z ubiegłorocznej deklaracji oraz z dokumentów przedstawionych przez płatników. My będziemy musieli go tylko sprawdzić i wysłać (ewentualnie zmodyfikować).

Od kiedy będzie dostępny PIT wypełniony przez Urząd Skarbowy?

Podatnicy dostęp do systemu e-PIT otrzymają już 15 lutego. Aby zalogować się do systemu, wystarczy wejść na stronę www.podatki.gov.pl i kolejno w zakładki "PIT" i "Twój e-PIT". Następnie należy użyć profilu zaufanego lub podać swój PESEL, dochody z deklaracji PIT za rok 2017 i 2018 w celu wejścia do swojego profilu w serwisie. Tam znajdziemy gotową deklarację PIT.

Co zrobić z deklaracją PIT wypełnioną przez Urząd Skarbowy?

Deklarację PIT wypełnioną przez Urząd Skarbowy udostępnioną w serwisie e-PIT należy zweryfikować. Konieczne jest sprawdzenie poprawności wszystkich danych. Również tych związanych z zadeklarowanymi ulgami i numerem konta. W systemie będziemy mogli dodawać i odejmować ulgi.
Deklaracja PIT wypełniona przez Urząd Skarbowy najprawdopodobniej automatycznie pobierze ulgi, z których korzystaliśmy w ubiegłym roku. Właśnie dlatego konieczna jest ich weryfikacja. Po sprawdzeniu deklaracji możemy ją pozostawić bez podejmowania żadnych dalszych czynności. Wówczas zostanie ona automatycznie „wysłana” 30 kwietnia. Jeżeli chcemy, aby nasz PIT trafił do Urzędu Skarbowego wcześniej, po sprawdzeniu powinniśmy go zapisać i wysłać. Oczywiście do momentu przesłania deklaracji (lub do 30 kwietnia) możemy wprowadzać w niej zmiany.

Kiedy Urząd Skarbowy prześle nam zwrot podatku z deklaracji PIT?

Jeżeli zdecydujemy się na przesłanie PIT za pośrednictwem e-PIT, wówczas Urząd Skarbowy prześle nam ewentualną nadpłatę w terminie do 45 dni.

Ewentualną niedopłatę będziemy musieli pokryć sami, ponieważ nie zostanie ona automatycznie pobrana z naszego konta.

Jakie deklaracje PIT wypełni za nas Urząd Skarbowy?

Urząd Skarbowy w systemie e-PIT wypełni za nas deklarację PIT-37 (dochody z pracy, umów zleceń, umowy o dzieło) oraz/lub PIT-38 (dla inwestorów czerpiących zyski min. z giełdy)
.

W tym roku Urząd Skarbowy nie wypełni za nas deklaracji PIT dla osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Taka opcja zostanie włączona dopiero w 2020 roku.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(3)
ryś
5 lata temu
ja rozliczam się wspólnie. Jak mam to zrobić internetowo???Nigdzie o tym nie napisano.
mm
5 lata temu
a kto nie ma internetu- sosby strsze nie poslugujace sie inrernetem TO CO maja robic
zeflik
5 lata temu
Za miast znieść ten chory i drogi podatek, to będą kolejnych urzędownów zatrudniać do wypełniania pitów. Niczym się to nie różni od roboty, gdzie jeden kopie dołek a drugi go zasypuje! Państwo polskie to .....brak słów.