Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

PIT 2020. Zmiany w rozliczeniu podatku - podstawowe informacje

0
Podziel się:

Wśród zmian dot. rozliczenia PIT pojawia się m.in. temat zaktualizowanych wzorów, które w grudniu ur. pojawiły się w Dzienniku Ustaw. Zmianę wymusiły zmiany podatkowe wprowadzone w 2019 r. - w tym zwolnienie osób do 26. roku z podatku.

PIT 2020. Zmiany w rozliczeniu podatku - podstawowe informacje
PIT 2020. Zmiany w rozliczeniu podatku - podstawowe informacje (iStock.com)
bEDlXysB

PIT 2020. Zmiany w rozliczeniu podatku - podstawowe informacje

Resort finansów zablokował jednocześnie do końca stycznia możliwość wysyłki deklaracji PIT zgodnie ze starymi formularzami. Zostanie ona przywrócona od lutego br. i ma na celu umożliwienie składania korekt za poprzednie lata.

Zobacz także: Oglądaj: Emerytura wyższa o kilkaset złotych miesięcznie. Prezes ZUS wyjaśnia
bEDlXysD

W temacie rozliczenia PIT względem zeszłego roku zmieni się również kwestia rozliczenia podatników w ramach pierwszej skali podatkowej. Chodzi o zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw, niższa, czyli 17 proc. (zamiast 18 proc.) stawka podatkowa obejmuje podatników rozliczających się w ramach pierwszej stawki skali podatkowej. Od 1 października 2019 r. obowiązuje ustawa z dnia 30 sierpnia 2019 r.

Pierwsze efekty nowych przepisów ws. PIT będzie można zaobserwować jeszcze w tym roku.

PIT 2020. Formularze i deklaracje podatkowe

Przypomnijmy, że w 2020 roku podobnie jak w roku ubiegłym zeznanie roczne wypełni za nas skarbówka. Rozliczone deklaracje powinny być dostępne od połowy lutego za pośrednictwem usługi "Twój e-PIT" na stronie podatki.gov.pl.

bEDlXysJ

Interaktywny formularz jest dostępny na stronie podatki.gov.pl w zakładce e-deklaracje-pit/dla-platnikow, a oznaczenie wersji znajduje się w prawym dolnym rogu formularza.

bEDlXyte
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)