Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Podatek od psa znów w górę. Oto ile możemy zapłacić

76
Podziel się:

Nowy rok przyniesie podwyżkę podatków dla posiadaczy psów. Wpływy z tej daniny zasilają budżety samorządów. Wiadomo już, o ile mogą wzrosnąć opłaty.

Podatek od psa znów w górę. Oto ile możemy zapłacić
w tym roku stawka maksymalna wynosi 130,30 zł rocznie od jednego psa. W 2022 r. będzie wynosiła natomiast 135 zł (Adobe Stock, Dyrefotografi.dk)

Opłata od posiadania psa to podatek samorządowy. Oznacza to, że rada gminy może, ale nie musi, wprowadzić daninę. Nie może ona jednak przekraczać kwoty ustanowionej przez rząd.

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", w tym roku stawka maksymalna wynosi 130,30 zł rocznie od jednego psa. W 2022 roku będzie wynosiła natomiast 135 zł. "Podane kwoty są jednak maksymalnymi, jakie będziemy musieli zapłacić za naszego czworonoga. Rada gminy może bowiem w uchwale ustalić niższą opłatę bądź w ogóle z niej zrezygnować" - czytamy.

Zobacz także: Statistica Żabka

Podatek od psa znów w górę

Podatku od psa nie muszą jednak płacić wszyscy. Zwolnieni są m.in. rolnicy (z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch psów), osoby w wieku powyżej 65 lat i prowadzące samodzielnie gospodarstwo domowe (z tytułu posiadania jednego psa) czy osoby niepełnosprawne.

"DGP" podaje, że opłatę można uiścić w kasie gminy, przelewem na jej konto, a także u osoby, którą wyznaczyła gmina.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
podatki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(76)
Dziwny89
4 miesiące temu
Karma z saszetki nigdy! Żaden syf... do tego ma tyle połaci ziemi żeby mogła biegać
Dziwny89
4 miesiące temu
n4 lata temu kupiłem jej partnera ma cieczkę ale jeszcze nie rozmnażam . Psa musisz wyczesać zadbać o niego to nie tak że puścisz go po ogrodzie i lata... Ona nie lubi być czesana warczy na mnie ale jeszcze nigdy nie zrobiła czegoś co by przegięło. wie że gubi sierśc czasami śpi w domu w zimie w nogach. Grzeje nogi. MA Swoje Przywileje i Obowiązki
Dziwny89
4 miesiące temu
bo by nie puściła, swoją miskę traktuje jak domostwo które broni taki ma przykaz i ma to robić!
Dziwny89
4 miesiące temu
i ma, bo jak się mówi raz dwa nie zna cię nie daj jej bo jak jej grzebiesz w misce a nie zna Twojego zapachu . dobrze że byłem w domu .
Dziwny89
4 miesiące temu
nie mama po swojemu
...
Następna strona