Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Podatek od psa znów w górę. Oto ile możemy zapłacić

65
Podziel się:

Nowy rok przyniesie podwyżkę podatków dla posiadaczy psów. Wpływy z tej daniny zasilają budżety samorządów. Wiadomo już, o ile mogą wzrosnąć opłaty.

Podatek od psa znów w górę. Oto ile możemy zapłacić
w tym roku stawka maksymalna wynosi 130,30 zł rocznie od jednego psa. W 2022 r. będzie wynosiła natomiast 135 zł (Adobe Stock, Dyrefotografi.dk)
bFgjNamt

Opłata od posiadania psa to podatek samorządowy. Oznacza to, że rada gminy może, ale nie musi, wprowadzić daninę. Nie może ona jednak przekraczać kwoty ustanowionej przez rząd.

Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna", w tym roku stawka maksymalna wynosi 130,30 zł rocznie od jednego psa. W 2022 roku będzie wynosiła natomiast 135 zł. "Podane kwoty są jednak maksymalnymi, jakie będziemy musieli zapłacić za naszego czworonoga. Rada gminy może bowiem w uchwale ustalić niższą opłatę bądź w ogóle z niej zrezygnować" - czytamy.

Zobacz także: Statistica Żabka
bFgjNamv

Podatek od psa znów w górę

Podatku od psa nie muszą jednak płacić wszyscy. Zwolnieni są m.in. rolnicy (z tytułu posiadania nie więcej niż dwóch psów), osoby w wieku powyżej 65 lat i prowadzące samodzielnie gospodarstwo domowe (z tytułu posiadania jednego psa) czy osoby niepełnosprawne.

"DGP" podaje, że opłatę można uiścić w kasie gminy, przelewem na jej konto, a także u osoby, którą wyznaczyła gmina.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFgjNamW
podatki
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(65)
Gerr
2 miesiące temu
Nie wiem jak to wyglada w Polsce ale np od 2016 r. wszystkie psy w Anglii, Szkocji i Walii muszą posiadać mikroczip….od kogos nalezalo zaczac …
esd
2 miesiące temu
Polski bezład czy bezwład… Rządzący mówią że nie opodatkowują nas, ale tych podłych kapitalistów - banki podatkiem bankowym, wielkie markety podatkiem od powierzchni handlowych, podatek cukrowy dla naszego zdrowia, od mediów i smartfonów itd. A kto za to zapłaci? I tak my zapłacimy, bo podniosą nam opłaty bankowe i ceny za towary. Wszyscy oddamy te 500+, 13-te i 14-te emerytry. O to jestem spokojny. Ludzie u władzy nigdy krzywdy sobie nie zrobią. Diety, nagrody, posadki dla znajomych i rodziny… Marnotrawstwo, rozrzutność, przywłaszczanie publicznych pieniędzy jest normą. Rządy wielu krajów je zadłużają, by przekupić rozdawnictwem wyborców i wygrywać wybory. To rozdawnictwo odbije nam się kiedyś czkawką. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna . Opisuje jak można skutecznie budować swój majątek i stać się też finansowo wolnymi bez pomocy rządzących
Ewa
2 miesiące temu
Ja mam 7 psów i 3 koty. Chorych, kalekich, starych, których nikt nie chciał adoptować. Mieszkamy w domu prywatnym z ogrodem. Ich leczenie i utrzymanie to pół mojej pensji I jeszcze mamy płacić ? Za co? Gmina jeszcze powinna mi dopłacać za to , że utrzymuje takie psy, których nikt nie chce!
bFgjNamX
Jprdl
2 miesiące temu
I tak nas walą na kase nie miłosiernie i my dalej z tym nic nie robimy .
karol
2 miesiące temu
Ale tak konkretnie to za co ten podatek ? Samorząd dorzuci się do jedzenia dla psa czy może będzie go co drugi dzień wyprowadzał ? No bo za opłatę coś robić musi . Nie ma w Konstytucji opłaty za nic ....Wałęsa nakładaj koszulke i działaj ...
...
Następna strona