Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
KRWL
|

Polski Ład. Minister zapowiada program dla samorządów. Szczegóły? Brak

10
Podziel się:

Samorządowcy obawiają się, że Polski Ład przyniesie wielomiliardową dziurę w samorządowych kasach. Minister Łukasz Schreiber zapowiedział, że rząd pracuje nad specjalny programem dla samorządów.

Polski Ład. Minister zapowiada program dla samorządów. Szczegóły? Brak
Łukasz Schreiber zapowiedział dodatkowe pieniądze dla samorządów (PAP, Tytus Żmijewski)
bEJBoTed

Rząd pracuje nad nowym programem dla samorządów. Potwierdził to minister Łukasz Schreiber.

- Pracujemy nad jeszcze jednym programem dla samorządów, który na starcie powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. Proszę poczekać jeszcze chwilę. Jesteśmy na ukończeniu wszystkiego. Myślę, że w ciągu dwóch — trzech tygodni ten program — zapowiedział w Tucholi Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

Nowe pomysły mają być odpowiedzią na obiekcje samorządowców dotyczące wpływu Polskiego Ładu na stan kasy samorządowej. Według niektórych wyliczyć starty mają wynieść nawet 14 mld zł.

bEJBoTef
Zobacz także: Wysyp ofert pracy. Pensje będą rosły? Ekspert odpowiada

- Nie chcemy, żeby powstało takie wrażenie, stąd też są kolejne programy. Jest Program Inwestycji Strategicznych, który został zaproponowany. Ten program już w pierwszej turze w tym roku, a mają być dwie, zakłada, że około 20 mld zł trafi do samorządów – zapowiedział minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJBoTeG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(10)
JASIU P
2 miesiące temu
A i w tym przypadku też chyba należy wspomnieć że brat Pan Łukasza dostał stołek w Banku po znajomościach ,Tata oddał stołek w Bydgoszczy synowi Lukaszowi a sam Się rozgościł w Sieradzu , no tak rzeczywiście nic po układzie, całe PIS
Jasne
2 miesiące temu
A kto za te programy zapłaci? Mali przedsiębiorcy i samozatrudnieni, a KRUS nie chcą tykać. Platformie chodzi głównie o pieniądze dla samorządów, bo grabienie ludzi podatkami popierają ogólnie.
g29
2 miesiące temu
Panie Schreiber, a może by tak na początek przygotować te programy przedstawić je załączonym stronom, a nie zaczynać od obiecanek jak to wy macie w zwyczaju ? A co wy teraz robicie, ano jeździcie za nasze pieniądze (NASZE NIE PANA) i przedstawiacie wizje i obietnice, a nie konkretne programy i rozwiązania, już samo takie podejście do sprawy przekonuje mnie, że nie można wam po prostu ufać.
bEJBoTeH
Andrzej
2 miesiące temu
Kto z ciebie zrobil ministra? Tych ludzi nie nazywajcie ministrami premierami. To sa pacynki Kaczynskiego. PACYNKI
Ffrr
2 miesiące temu
Na początek oddajcie wreszcie OFE a potem obiecanki..