Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
MAG
|

Składka zdrowotna. Ta informacja może mieć kolosalne znaczenie

316
Podziel się:

ZUS opowiada się za uproszczeniem systemu naliczania składki zdrowotnej i jest w stanie technicznie to wykonać. O uproszczenie zaapelował do premiera rzecznik małych i średnich przedsiębiorców — pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Składka zdrowotna. Ta informacja może mieć kolosalne znaczenie
ZUS opowiada się za uproszczeniem systemu naliczania składki zdrowotnej - pisze "DGP" (East News, Marek BAZAK)

Jak czytamy, rzecznik małych i średnich przedsiębiorców Adam Abramowicz zaproponował premierowi, żeby przedsiębiorcy mogli od stycznia płacić zryczałtowaną zaliczkę na składkę zdrowotną w wysokości ok. 270 zł.

Dopiero w kwietniu przyszłego roku, gdy przedsiębiorca złożyłby zeznanie podatkowe i wiadomo byłoby, ile realnie wyniósł jego roczny dochód, dopłacałby różnice w składce. Zdaniem rzecznika MSP te dopłatę lub jej brak powinien wyliczyć za przedsiębiorcę ZUS na podstawie rocznego zeznania PIT

- podaje dziennik.

Zobacz także: Bałagan z Polskim Ładem. Czarzasty ma pomysł

Rzecznik MŚP proponuje zmiany w składce zdrowotnej

Abramowicz zwrócił uwagę, że prezes ZUS Gertruda Uścińska w rozmowie z nim "potwierdziła, że ZUS opowiada się za uproszczeniem systemu oraz jest w stanie technicznie to wykonać: obliczyć, na podstawie rocznych zeznań podatkowych, wysokość należnej składki oraz zawiadomić przedsiębiorców o wysokości ewentualnej niedopłaty".

"Dziennik Gazeta Prawna" poprosił o ZUS potwierdzenie tych informacji. Do czasu publikacji nie otrzymał jednak odpowiedzi. "Informacja przekazana przez prezes Uścińską może mieć kolosalne znaczenie w kontekście Polskiego Ładu i wprowadzonych nim nowych zasad obliczania składki zdrowotnej od przedsiębiorców" - zauważa gazeta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(316)
Andrzej Bogac...
4 miesiące temu
Rząd rozdaje nie swoje, tracące wartość pieniądze swoim wyborcom, więc musi innym zabrać. Robi to na chybcika i nieudolnie. I bardzo dobrze. Niech się wreszcie ludziska przekonają kto i jak nami rządzi. Głosują na PIS przy którym ceny gazu i prądu co najmniej się podwoiły, prawdziwą inflację mamy dwucyfrową, a jeszcze ci złoczyńcy popierają proamerykańskie władze Ukrainy i prą do wojny z Rosją. Tragedia!
Julka
4 miesiące temu
Zrobiliśmy jako społeczeństwo wiele błędów, ale trzy najpoważniejsze zadecydowały o upadku naszych osiągnięć, naszych szans i naszych nadziei. Były to przegrane przez Polskę o Polaków wybory w roku 2005, 2015 i 2019. Szkoda, bo oddając władzę ludziom nikczemnym , destrukcyjnym, zakłamanym i aroganckim zrujnowaliśmy naszą historyczną szansę daną nam przez kilkadziesiąt lat zmian ustrojowych i potężną pomoc finansową ze strony Unii Europejskiej.
Wiki
4 miesiące temu
czytam i czytam wychodzi na to że polski ład jest niezgodny z konstytucją( Wszyscy równi ). Więc pewnie chodzi o zmiany w konstytucji.
Wiki
4 miesiące temu
Teraz jest taki Ład że Ci co wiedzą o co chodzi się nałapią potem zmienią przepisy dla reszty.
Esi
4 miesiące temu
Dlaczego pracując na Umowe o pracę, umowę zlecenie i posiadanie małej działalności gosp płaci się 3x skłądkę zdrowotną? Bedę 3x lepiej leczony 3x droższymi lekami, dostanę w razie draki 3 łóżka w szpitalu?
...
Następna strona