Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|
aktualizacja

Twój e-PIT. W ciągu niespełna trzech dni odnotowano 300 tys. deklaracji

0
Podziel się:

Już od północy 15 lutego można sprawdzić rozliczone przez skarbówkę zeznania podatkowe w usłudze Twój e-PIT. Przez nieco ponad dwa dni deklarację podatkową w ten sposób złożyło 300 tys. podatników - poinformował resort finansów.

Twój e-PIT. W ciągu niespełna trzech dni odnotowano 300 tys. deklaracji
Twój e-PIT. W ciągu niespełna trzech dni odnotowano 300 tys. deklaracji (Shutterstock.com)
bFggPKcB

Twój e-PIT. W ciągu niespełna trzech dni odnotowano 300 tys. deklaracji

Dzień wcześniej, w niedzielę, ok. godz. 16.00 liczba rozliczeń w ramach usługi przekroczyła 200 tysięcy. Sam okres rozliczeń PIT rozpoczął się natomiast po północy 15 lutego. Resort finansów udostępnił wówczas dostęp do elektronicznej usługi Twój e-PIT, za pomocą której fiskus wypełnia za nas roczne zeznania.

Zobacz także: Oglądaj: Twój e-PIT bardziej wygodny. "Niektórzy nie muszą robić nic"
bFggPKcD

Przypomnijmy, że oprócz rozliczenia rocznego PIT w usłudze Twój e-PIT podatnicy mogą także skorzystać z systemu e-Deklaracje i papierowych formularzy PIT, które są dostępne w każdym urzędzie skarbowym."Usługa Twój e-PIT jest dostępna wyłącznie na podatki.gov.pl.

Z założenia usługa Twój e-PIT to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Osoby, które skorzystają z tej usługi nie muszą wypełniać dodatkowych wniosków, ani składać deklaracji.

bFggPKde
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)