Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Ulga mieszkaniowa. Minister finansów przedłuża termin

3
Podziel się:

Podatnicy mają więcej czasu na wydatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania.

Ulga mieszkaniowa. Minister finansów przedłuża termin
(money.pl, Rafał Parczewski)

Minister finansów Tadeusz Kościński podpisał rozporządzenie, które przedłużyło do 31 grudnia 2021 r. termin na wydatkowanie na własne cele mieszkaniowe uzyskanego w 2018 r. przychodu ze sprzedaży nieruchomości.

Osoby, które sprzedały nieruchomość w 2018 r., żeby skorzystać z tzw. ulgi mieszkaniowej, muszą wydać uzyskane przychody na kupno kolejnego mieszkania najpóźniej do końca 2-letniego okresu, licząc od końca roku, w którym sprzedały nieruchomość, czyli do końca 2020 r.

Nowe rozporządzenie przedłuży ten termin o rok.

Zobacz także: Nagłe zmiany dla firm od stycznia. "W ostatnim możliwym terminie"

Rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej w sprawie przedłużenia terminu na wydatkowanie na własne cele mieszkaniowe przychodu uzyskanego w 2018 r. z odpłatnego zbycia nieruchomości lub prawa majątkowego zostanie ogłoszone w Dzienniku Ustaw do 29 grudnia 2020 r.

Przedłużenie terminów to efekt stałego kontaktu i współpracy z obywatelami m.in. za pomocą aplikacji "Głos podatnika". Aplikacja, która powstała w styczniu 2020 r.

Od 1 stycznia 2019 r. obowiązują zmienione przepisy dotyczące ulgi mieszkaniowej. Okres na wydatkowanie przychodów został wydłużony z 2 lat do 3 lat. Czyli osoba, która sprzedała nieruchomość w 2019 r., ma czas na wydatkowanie przychodu uzyskanego z tej sprzedaży do końca 2022 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Lolek
2 lata temu
I co wkoncu zostało to rozporzadzenie opublikowane czy nie bo nie mogę znaleźć w dzienniku
Ukwas
2 lata temu
Widocznie jeszcze nie widać dna w kasie państwa . Glapiński drukuje i sprzedaje waluty ,powinno jeszcze na pół roku starczyć .
Lll
2 lata temu
A co z odliczeniem pit DLA tych co kupili w gym roku