Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MKS
|

Błąd skarbówki. Chodzi o dodanie jednego słowa

18
Podziel się

Półtora roku potrzebowali urzędnicy Ministerstwa Finansów, by zająć się błędnie sformułowanym przepisem w ustawie o PIT. Aby "naprawić" niefortunny przepis, wystarczy dodanie jednego słowa.

Błąd skarbówki. Chodzi o dodanie jednego słowa
Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych jest regularnie nowelizowana (Pixabay)
bDBgnNOt

Od ponad półtora roku w ustawie o podatku dochodowych obowiązuje przepis, który nie dość, że stawia podatników w niekorzystnej sytuacji, to dodatkowo stanowi zaprzeczenie intencji ustawodawcy.

W znowelizowanym przepisie mowa o tym, że jeżeli dziecko pracowało na podstawie zlecenia lub umowy o pracę, to rodzic ma prawo do preferencji tylko, gdy zarobiło ono ponad 3089 zł. Z kolei umowa o dzieło w ogóle wyklucza ulgę, nawet przy zarobku rzędu 1 zł.

O tej niezrozumiałej redakcji przepisu, który nie został zmieniony, choć sama ustawa regularnie jest nowelizowana, pisze "Dziennik gazeta Prawna". Dziennik zauważa, że dla poprawienia sytuacji podatników nie potrzeba żadnej ekwilibrystyki, a jedynie prosta zamiana słów "lub uzyskały przychody” na "lub nie uzyskały przychodów”.

bDBgnNOv

Gazeta nie tylko napisała o niedającym się uzasadnić istnieniu tego przepisu, lecz również kilkakrotnie zwróciła uwagę Ministerstwa Finansów na ten błąd. Po kolejnym już zapytaniu "DGP" o możliwość zmiany przepisu, resort obiecał, że przygotował konieczną zmianę.

Zobacz także: Podatek handlowy. Dla małych sklepów to większa szansa na przetrwanie
bDBgnNOB
bDBgnNOW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(18)
I tyle
2 miesiące temu
To nie jest błąd skarbówki. Skarbówka pracuje na przepisach, jakie ktoś jej stworzył. To nie pani Czesia z Urzędu Skarbowego w Pcimiu stworzyła złe przepisy. To pan Ziobro, pan Kaczyński, pan Macierewicz - to oni teraz decydują o treści przepisów. Właśnie oni. Dotarło?
Ula
2 miesiące temu
Jeszcze tylko polske z uni wyprowadza i cel osiagniety przez fanatykow
że tak powiem
2 miesiące temu
normalka
bDBgnNOX
obserwator
2 miesiące temu
może należy w końcu wyjaśnić co to jest DOCHÓD a co PRZYCHÓD...
Piotr
2 miesiące temu
No cóż cały PIS tacy to są eksperci szybko błąd za błędem a może szykują przepisy żeby jeszcze się szybko dorobić
...
Następna strona