Notowania

cyberprzestępstwa
05.12.2016 21:22

Branża elektroniczna i administracja skarbowa przeciw oszustwom podatkowym

Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZIPSEE) "Cyfrowa Polska" wspólnie z administracją skarbową chcą podejmować działania i wypracowywać regulacje skutecznie przeciwdziałające oszustwom podatkowym w branży elektronicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Wawryszuk)

O narzędziach, które mogą pomóc w ujawnianiu podmiotów uczestniczących w przestępstwach podatkowych rozmawiano podczas spotkania w Ministerstwie Finansów.

W trakcie debaty w Ministerstwie Finansów poruszono m.in. kwestie, dotyczące tego, jak efektywnie wyłapywać transakcje karuzelowe w handlu elektroniką użytkową, by jednocześnie nie zaszkodzić uczciwym przedsiębiorcom - poinformował w poniedziałek ZIPSEE.

Według tego związku, branża elektroniczna jest jednym z tych segmentów rodzimej gospodarki, "który szczególnie odczuwa konsekwencje działalności przestępców podatkowych", a "wyłudzenia VAT kosztują budżet państwa w tym sektorze rocznie setki milionów złotych"- napisano w komunikacie.

- Przedsiębiorcy z naszej branży bardziej niż w innych sektorach narażeni są na olbrzymie straty wynikające z działalności oszustów podatkowych. Dlatego tak ważne dla nas jest ich wyeliminowanie z rynku. Wypracowanie odpowiednich rozwiązań prawnych jest kluczowe - podkreślił prezes ZIPSEE Michał Kanownik.

- Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi, którzy chcą wspomagać naszą walkę z przestępczością podatkową. Tylko wspólnie możemy wyprowadzić szarą strefę z Polski - zaznaczył wiceminister finansów Wiesław Jasiński, cytowany w komunikacie ZIPSEE. Jego zdaniem, "dotychczasowa współpraca z organizacjami branżowymi przedsiębiorców, działających w obszarach szczególnie wrażliwych na oszustwa podatkowe, przynosiła wymierne korzyści dla obu stron".

ZIPSEE "Cyfrowa Polska" to branżowa organizacja pracodawców o charakterze non-profit, która zrzesza największe podmioty segmentu RTV i IT, w tym producentów, dystrybutorów i importerów działających na polskim rynku.

Tagi: cyberprzestępstwa, wiadomości, podatki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz