Notowania

vat
10.10.2018 07:42

PiS przyznaje rację PO. Odwrócony VAT jest skuteczny

Po latach Ministerstwo Finansów uznało, że mechanizm odwróconego VAT na niektóre wyroby stalowe uchronił budżet przed stratami na ponad pół miliarda złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News/ Tomasz Kawka)

PiS był sceptyczny wobec wprowadzania przez poprzedni rząd odwróconego VAT dla kolejnych branż – przypomina "Dziennik Gazeta Prawna". W 2011 r. nie poparli wprowadzania pierwszych tego typu rozwiązań dla złomu i praw do emisji dwutlenku węgla.

Również później walczyli z objęciem mechanizmem reverse charge następnych wyrobów stalowych. Jednak po wygranych wyborach resort finansów przyznał, że budżet państwa dzięki tym rozwiązaniom w branży stalowej zyskał i należy je utrzymać – pisze "DGP".

Uszczelnianie VAT przez PO, według ekspertów MF, przyczyniło się do ograniczenia bezpośrednich strat budżetu państwa szacowanych na 537 mln zł.

Jak informuje dziennik, analiza ex post wprowadzonych przepisów wykazała, że obawy, które zgłaszał PiS, o przesunięcie dochodów z VAT w czasie, były bezpodstawne, a odwrócony VAT jest skuteczny i dodatkowo dobrze przyczynił się branży stalowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: vat, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-10-2018

GregDlatego PIS broniło się jak mogło przed wykazanie gdzie dokładnie udało się uszczelnić system VAT !! Dlatego ,że w tym niewielka ich zasługa a do tego … Czytaj całość

10-10-2018

pg"Uszczelnienie" VAT-u, które dziś PiS przypisuje sobie jest efektem działań poprzedniej ekipy. Nie następuje to z dnia na dzień tylko wymaga czasu i … Czytaj całość

10-10-2018

koloHa,ha,ha! To PiS nie chciał "odwróconego VAT", a PO grzecznie posłuchała i nie wprowadziła?! Teraz zły PiS wprowadził "odwrócony VAT" i to jest … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (76)