Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Stop Bankowemu Bezprawiu" chce spotkania z nowym szefem KNF

4
Podziel się:

Przedstawiciele SBB chcą przekazać "oczekiwania obywateli wobec nadzoru".

SBB chce spotkania z nowym szefem KNF
SBB chce spotkania z nowym szefem KNF (sbb)

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu poprosiło o spotkanie z nowym przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego Jackiem Jastrzębskim. SBB przesłało w piątek pismo do szefa KNF.

"Szanowny Panie Przewodniczący,

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu gratuluje powołania Pana na stanowisko przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego i życzy owocnej służby dla dobra państwa polskiego oraz jego obywateli. Jednocześnie w trosce o to, by głos obywateli korzystających z usług i produktów oferowanych przez instytucje finansowe nie był pomijany w decyzjach KNF prosimy o możliwość spotkania.

Chcemy przekazać oczekiwania klientów rynku finansowego odnośnie zasad sprawowania nadzoru nad rynkiem, tak aby nadzór ten uwzględniał nie tylko interes firm działających na tym rynku, ale także interes państwa i będących immanentnym składnikiem państwa obywateli" – napisano w liście.

W piśmie do nowego szefa KNF przedstawiciele SBB domagają się wyjaśnienia skutków ustaw frankowych:

"W szczególności koniecznym jest wyjaśnienie i ponowne przeanalizowanie skutków ustaw tzw. frankowych, gdyż informacje przekazane przez KNF o sposobie tworzenia dokumentu pt "Informacja w zakresie skutków projektu ustawy o sposobach przywrócenia równości stron niektórych umów kredytu i umów pożyczki Wpływ na instytucje kredytowe” są sprzeczne ze sobą i wskazują na brak rzetelności w trakcie wykonywania tej analizy".

Zobacz także: Zobacz też: Wiceminister dementuje. Projekt prawa upadłościowego nie pomoże frankowiczom

W piśmie stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu czytamy też, że "Komisja Nadzoru Finansowego podjęła szereg decyzji, z którymi Stowarzyszenie się nie zgadzało".

"Ich jedynym beneficjentem były instytucje finansowe, natomiast państwo polskie i obywateli – klientów banków – decyzje te narażały na straty lub niedogodności. Przykładem może być decyzja o wydzieleniu niezbywalnej części z aktywami tzw. walutowymi z banków zagranicznych wycofujących kapitał z Polski (np. BPH S.A.).

Powstałe w ten sposób banki 'karłowate' nie posiadają zdolności operacyjnej do obsługi kredytów tzw. 'walutowych'. Dodatkowo, sądowe roszczenia klientów wobec banków z tak wątpliwej jakości aktywami mogą przekroczyć ich wartość, co naraża na straty skarb państwa. Dlatego też w opinii Stowarzyszenia decyzje KNF o wydzieleniu banków obsługujących wyłącznie kredyty tzw. 'walutowe' z banków takich jak BPH, Raiffeisen Polbank oraz Deutsche Bank były decyzjami błędnymi, bo nie zabezpieczały interesów obywateli ani interesów państwa.

Stowarzyszenie w sposób precyzyjny przedstawiało swoje stanowisko w tej sprawie w pismach kierowanych do Komisji Nadzoru Finansowego, jednak zastrzeżenia te – bez podania przyczyny – nie zostały przez KNF uwzględnione" - napisano w liście.

SBB, prosząc o jak najszybsze spotkanie, oczekuje nowego rozdziału w relacjach nadzór-obywatele.

Jacek Jastrzębski na stanowisko przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego został powołany w piątek przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(4)
Bradiaga
4 lata temu
Chudy, racja jest Twoja! Ale wyobraź sobie coś takiego. Na część etatu moja bratowa pracowała w Mostowskich jako sprzątaczka. Określona wielkość terenu sprzątanego, ilość pokoi, itp. Kokosów tam nie miała, ale każdy grosz się liczy. Gdy zaczęły się te cyrki z kasą emerytalną, nagle okazało się, że przez cały czas współpracowała z SB. Czemu? Sprzątanych pokoi było 6, może 7. Sprzątała, nie wiedząc nawet, że jeden z nich był wykorzystywany przez SB. Tak, że SB w swych zasobach tajnych, miało nawet tajne sprzątaczki. Mógłbym opowiedzieć jeszcze kilka innych humorystycznych przypadków, ale mi się już nie chce. A skąd takie sprawy znam? Nie byłem w SB ani w żadnych innych cyrkach. Ale nasz naród jest taki, że lubi się chwalić lub żalić. Zwłaszcza po wódce. I wtedy potrzebny jest ktoś, kto tego wysłucha
Renard
4 lata temu
GetinNobleBank go zlodziejska legalnie dzialajaca mafijna banda,okradajaca klientow przez wpychanie im nielegalnych polisolokat typu Pareto II. Czy w tym kraju istnieje prokuratura ,czy oni tez wlacznie z sadami okradaja klientow na trefnych polisolokatach. Czy polska to Europa ? Nic dziwnego ze Anglia chce sie pozbyc polakow ,po 45latach czlonkostwa ja
Zenon Chudy
4 lata temu
Zenon Chudy. Stop bezprawiu. Jestem za. A w moim przypadku odebrano mi część emerytury pod pozorem dezubekizacji. Za co (jak nie byłem w SB)?
anka
4 lata temu
PKO BP niech uczciwie rozliczy ie z właścicielami książeczek mieszkaniowych z lat 70/80 ubiegłego wieku.Czekam , jest nas milion !!!!!