Notowania

Mieszkanie+. Będą kolejne inwestycje. BGK Nieruchomości chce pomóc je stawiać w technologii prefabrykatów

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)

Użytkowanie wieczyste to koniec reliktu PRL - mówił w studio money.pl w Krynicy Artur Soboń, wiceminister inwestycji i rozwoju. Teraz priorytetem rządu będzie program Mieszkanie+. - Ruszamy z kolejnymi inwestycjami. Program ma być stabilny i nie robiony pod wybory samorządowe - dodaje członek zarządu BGK Nieruchomości Grzegorz Muszyński.

2,5 mln Polaków jest w następującej sytuacji: są właścicielami swoich domów czy mieszkań, ale jednocześnie tylko użytkownikiem wieczystym gruntu - tłumaczy Artur Soboń.

Wiceminister wyjaśnia, że ustawa wchodząca w życie 1 stycznia 2019 roku oznacza koniec sytuacji, w której komuś mogłoby się skończyć użytkowanie, ale nadal na tym gruncie znajdowałaby się jego nieruchomość.

Teraz priorytetem dla ministerstwa i BGK Nieruchomości są kolejne konkursy na koncepcje architektoniczne i urbanistyczne w ramach Mieszkania+. Niedawno ogłoszono, że bloki w ramach rządowego programu powstaną m.in. we Wrocławiu.

- Kolejne konkursy to Poznań, myślimy też o Gdańsku i Warszawie. To są te większe miasta, ale jest też dużo mniejszych ośrodków. Tam parcie na Mieszkanie+ jest nawet większe - zauważa Grzegorz Muszyński.

Aby poprawić szybkość budowy budynków, BGK Nieruchomości ogłosiło też konkurs na technologię prefabrykatową. To nowoczesne budownictwo znane kiedyś jako tzw. wielka płyta. BGKN chce wybrać najlepszą technologię i zaoferować ją na zasadzie wolnej licencji każdemu, kto będzie chciał w Polsce stawiać nowy budynek.

Tagi: mieszkanie+, artur soboń, krynica 2018, wiadomości, wideo, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-09-2018

85% narodu polskiegoCo jeszcze obiecacie by wygrać wybory? - mamo ja wariat kup mi lotnisko. Won z PO-PIS-em Władza dla ludu tylko i wyłącznie. My naród mamy dość … Czytaj całość

07-09-2018

darekZmiana formy własności ma na celu wyciągniecie na siłę od narodu ogromnych pieniędzy !! A PO NAS CHOĆBY POTOP -to dewiza PiSu .

07-09-2018

xxxJeden człowiek musi uczyć się, pracować, wziąc kredyt, kupić sobie mieszkanie, spłacać kredyt 30 lat , teraz od 2019 wykupić grunt pod blokiem, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (43)