Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Robert Kędzierski
Robert Kędzierski
|
aktualizacja

Orlen ujawnił wyniki za zeszły rok. Daniel Obajtek objęty specjalnym dokumentem

77
Podziel się:

Wraz z wynikami finansowymi za 2023 rok PKN Orlen opublikował informacje na temat polisy ubezpieczeniowej, którą objęci są niektórzy członkowie zarządu spółki. Dokument przewidywał m.in. pokrycie kosztów doradztwa prawnego, podatkowego i medycznego oraz pokrycie części wydatków.

Orlen ujawnił wyniki za zeszły rok. Daniel Obajtek objęty specjalnym dokumentem
Orlen ujawnił wyniki za rok 2023, kiedy prezesem był Daniel Obajtek (GETTY, SOPA Images)

Opublikowane przez koncern paliwowy PKN Orlen sprawozdanie finansowe za ubiegły rok zawiera również dane dotyczące warunków polisy ubezpieczeniowej części członków zarządu spółki. Jak wynika z ujawnionych informacji, ubezpieczenie to zapewnia szeroki zakres świadczeń wykraczających poza standardową ochronę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polak sprzedaje roboty warte miliony. Utrze nosa gigantowi? Cezary Kozanecki w Biznes Klasie

Orlen wykupił polisę. Daniel Obajtek mógł dostać spore pieniądze

Wśród dodatkowo oferowanych świadczeń znalazło się m.in. pokrycie kosztów doradztwa prawnego, podatkowego i medycznego. Polisa przewidywała w tym zakresie możliwość skorzystania z usług wyspecjalizowanych podmiotów domowych lub zagranicznych. Ubezpieczenie obejmowało również ponoszenie lub refinansowanie wydatków na udział w szkoleniach związanych z pełnioną funkcją.

Ponadto, w przypadku rozwiązania umowy z prezesem zarządu, polisa gwarantowała wypłatę odszkodowania w wysokości trzykrotności wynagrodzenia stałego za pozostawanie do dyspozycji spółki. Świadczenie to przysługiwało w okresie trzech miesięcy od daty zakończenia umowy. W przypadku pozostawania prezesa zarządu do dyspozycji spółki w czasie rozwiązania umowy oraz w kolejnych miesiącach, ma on również zapewnione mieszkanie służbowe oraz samochód osobowy.

Polisa wskazywała też ochronę w zakresie takim jak pokrycie kosztów leczenia, profilaktyki zdrowotnej i opieki medycznej, w tym również najbliższej rodziny lub osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym; pokrycie kosztów związanych z zakwaterowaniem lub najmem mieszkania w przypadku oddalenia miejsca zamieszkania od siedziby Spółki o więcej niż 100 km; ponoszenie lub refinansowanie kosztów indywidualnego szkolenia związanego z zakresem wykonywanych na rzecz Spółki czynności; pokrycie kosztów dodatkowego ubezpieczenia OC, w zakresie w którym nie obejmuje polisa ogólna Dyrektorów i Członków Zarządu spółek z Grupy Kapitałowej ORLEN (dotyczy Prezesa Zarządu) i nie tylko.

Standardowa ochrona ubezpieczeniowa

Niezależnie od przedstawionych powyżej dodatkowych świadczeń, polisa zapewnia członkom zarządu Orlenu podstawowy pakiet ochrony ubezpieczeniowej. Jego zakres nie odbiega od ogólnie przyjętych standardów rynkowych dla tego typu stanowisk.

Warto podkreślić, że wartość przyznanych świadczeń dodatkowych nie została ujawniona w opublikowanym dokumencie. Przedstawiono jedynie ogólny opis elementów wchodzących w ich skład, bez precyzowania konkretnych kwot czy limitów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
ubezpieczenia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(77)
Skroda
2 tyg. temu
Koledzy go załatwią
REALIZM
2 tyg. temu
No i? Standardowa procedura w każdej dużej spółce nic nowego nikt nie odkrył. Artykuł dla plebsu , który nie ma pojęcia jak działa świat biznesu.
Ciekawy
2 tyg. temu
Ciekawe kto jest partnerem tego krasnoludka...
Ostatni spraw...
2 tyg. temu
Ludzie o czym wy mówicie! Nie jestem nikim wielkim staram się być wypośrodkowany nie ma ludzi którzy nie popełnili popełniają błędów! Są bo to należy do życia codziennego! Dodam że to ci robili zrobili z naszą ojczyzną pseudo katolicy pisowcy tą całą niby fałszywą solidarną Polska! To nie powinno się nigdy nie wydarzyć zaznaczam nigdy! Tak okradać zwykłych ludzi okłamywać ich nas zwykłe bandyctwo i cwaniactwo! Jestem za rozliczeniem ta była patologiczną całą partię złych ludzi!
Kajetan
2 tyg. temu
Obajtek wyróżnienie powinien za takie osiągnięcia otrzymać, stworzył spółkę z niczego, poprzednio jak rzadzil ten od Tuska niejaki Krawiec same długi spółka miała, a więcej zarabiał niż Obajtek, to powinni zbadać tj za co tak wysokie wynagrodzenie brał Krawiec jak spółka skarbu państwa male zyski miała? Obajtek stworzył z dupkowatej spółki, spółkę na miarę światowej i to sie nie podoba, bo uniezależnil Polskę od ropy z Rosji i stworzył konkurencję dla Zachodnich spółek, czego bardzo nie lubią Niemcy, Niemcy nie znoszą konkurencji, tak wykupili za bezcen w latach 90 spółki polskie, by je do upadłości doprowadzić, by dalej tylko spółki niemieckie były wielkie w Europie, teraz się nie udało bo sprzedawczykow w PISie nie ma, jak to miało miejsce w latach 90 i ten eurodeputowany z PO Janusz Lewandowski, wyprzedał za bezcen majątek narodowy , tak i teraz obecnie rzadzacy dążą do planu Balcerowicz i znowu zniszczenia spółek państwowych. Za PiS firma Orlen była wielka firma a na to nie było zgody ani Niemiec ani Rosji, jak i obecnego rządu Tuska, więc trzeba Obajtka wykończyć,obecny rząd to takie rusko niemieckie slugusy. Myślę, że ci co chca Polski suwerennej i niepodleglej, wiedza jak zagłosować 9 czerwca, STOP ingerencji Rosji i Niemiec w rozwój i gospodarkę Polska, stop przekazywaniu kompetencji przez Tuska do Brukseli czytaj Niemiec.
...
Następna strona